شنبه 08 مهر 1402 - 30 Sep 2023
قیمت خودرو | قیمت خودرو الان
کد خبر: 40337

قیمت این خودرو پرطرفدار 830 میلیون ریخت | شیب سنگین کاهش قیمت خودرو در بازار

قیمت خودروهای چینی که در کارخانجات داخلی مونتاژ می‌شوند در دو هفته اخیر کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

کاهش قیمت خودرو ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. قیمت خودرو شامل عواملی مانند رقابت در بازار، کاهش هزینه تولید، افزایش تولید و فروش، تغییر نرخ ارز، وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور و ... است. اما ممکن است در برخی موارد، کاهش قیمت خودرو به دلیل اتفاقاتی همچون روند کاهشی درخواست خریداران، کاهش تقاضا در بازار خودرو، تغییر در سیاست‌های دولت و یا شرکت‌های خودروسازی و افزایش رقابت در بازار اتفاق می‌افتد.با توجه به اینکه عوامل مختلفی می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت خودرو باشند، پیش بینی دقیق و صحیح در این زمینه بسیار دشوار است.برای اطلاع بیشتر از قیمت خودرو مطلب زیر را بخوانید.

بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد که چری آریزو 5T IE مدل ۱۴۰۲ در بازار در طول یک ماه گذشته ریزش ۲۰۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است. این خودرو در حال یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان قیمت دارد. چری آریزو 5T IE مدل ۱۴۰۱ هم در بازار ۱۸۰ میلیون تومان ارزان شده و به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.

در همین حال، چری آریزو 6 اکسلنت مدل ۱۴۰۱ در بازار خودرو ۱۷۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش می‌رود.

چری تیگو 7 IE مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ۱۸۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.

در این میان، ام وی ام X55 اکسلنت اسپرت مدل ۱۴۰۰ در بازار خودرو ۱۴۰ میلیون تومان ارزان شده و یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است. ام وی ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری نیز ۱۹۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به ۸۶۰ میلیون تومان رسیده است.

بنا به این گزارش، فونیکس تیگو 8 پروکسی مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ریزش ۸۳۰ میلیون تومانی را در طول یک ماه گذشته تجربه کرده و به قیمت ۳ میلیون و ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است.

فونیکس آریزو 6 پرو مدل ۱۴۰۲ نیز ۳۰۰ میلیون تومان ارزان شده و یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیدن تومان قیمت پیدا کرده است.

ورود خودروهای چینی از به ایران سال‌های اول دهه هشتاد شروع شد. خودروسازی در چین صنعتی قدیمی و باسابقه طولانی نیست. اما مانند دیگر صنعت‌های این کشور باوجود ضعف‌های جدی در ابتدای کار، به سرعت پیشرفت کرد. خودروهایی که در سال‌های ابتدای قرن بیست و یکم، هیچ جایی در بازارهای جهانی نداشتند و حتی به عنوان محصولات اقتصادی قابل قبول نبودند، به مرور مسیر پیشرفت را در پی گرفتند و حدود ده سال بعد، حرف‌های بسیاری در این صنعت برای گفتن داشتند. این خودروها به فراخور بهبود وضعیت در بازارهای جهانی در ایران نیز شرایط بهتری پیدا کردند. اما با ایجاد محدودیت برای صنعت خودروسازی ایران و توقف واردات خودرو، بازار مونتاژ چینی‌ها در ایران نیز رونق خوبی گرفت و اکنون شاهد تنوع بسیاری از محصولات سرزمین اژدهاها در کشور هستیم. به‌طوری که نام برخی از آن‌ها حتی برای بسیاری ناشناخته است. اکنون قصد داریم به بررسی بهترین خودروهای چینی موجود در بازار ایران بپردازیم.ضمنا شما میتوانید آخرین تغیرات قیمت خودرو را در لیست قیمت خودرو کارنامه مشاهده کنید.

چرا خودروی چینی می‌خریم؟

برتری کلی خودروهای چینی را می‌توان در چند مورد خلاصه کرد. مواردی وجود آن‌ها باعث می‌شود اقبال عمومی نسبت به یک خودرو در بازار بیش از باقی نمونه‌های مشابه باشد. این موارد شامل

طراحی جذاب و به‌روز‌تر بدنه

طراحی خوب و ارگونومیک کابین

امکانات رفاهی متعدد

خدمات پس از فوش مناسب

بازار خرید و فروش پررونق به‌خصوص در نمونه‌های کارکرده

این موارد معمولا آن چیزی هستند که در خودروهای داخلی شاهد نیستیم. همین امر نیز اقبال نسبت به برخی چینی‌ها را حتی با وجود افزایش قیمت غیرمنطقی بیشتر کرده است. ارائه طرح‌های فروش سیال و متنوع نیز می‌تواند در این اقبال موثر باشد که برخی از مونتاژ کننده‌های ایرانی برگزار می‌کنند. یکی دیگر از نکات مثبت برخی از برند‌های چینی نیز، همکاری آن‌ها با برند‌های اروپایی و داشتن پشتوانه نام خوش این کمپانی‌ها در کنار محصولات‌شان است. وجود چنین حمایتی موجب می‌شود خودروهای این برند‌ها مورد اعتمادتر به‌نظر برسند.

ارزش دربرابر خرید مهم‌ترین اصل در این بحث

در بررسی بهترین خودروها، با هر شاخصی که باشد، معمولا چند مورد بیش از باقی نکات مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد. برای مثال ممکن است به بررسی بهترین شاسی‌بلند‌های بازار یا بهترین سدان‌های اسپرت بپردازیم. اما در تمام این بررسی‌ها کیفیت ساخت، بازده فنی، دوام ساخت و فنی، تعدد امکانات رفاهی، امینی خودرو و تجهیزات تامین کننده ایمنی آن، خدمات پس از فروش و هزینه و شرایط نگهداری مورد توجه هستند و تجزیه و تحلیل می‌شوند. جمع‌بندی این بررسی‌ها و مقایسه آن با خودروهای مشابه، در کنار قیمت خودرو ارزش دربرابر خرید آن را مشخص می‌کند. درواقع ممکن است خودرویی در معرفی بهترین‌ها برتری‌های بسیاری داشته باشد اما به دلیل قیمت‌گذاری غیرمعقول ارزش خرید چندانی را به خود اختصاص ندهد. گاهی نیز خودرویی ارزان در لیست قرار بگیرد، اما شرایط نامناسبش باعث شود آن را حتی دربرابر مبلغی ناچیز ارزنده ندانیم. به همین دلیل توجه به مجموع این‌ها اهمیت دارد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mqr6b