چهارشنبه 05 مهر 1402 - 27 Sep 2023
قیمت دلار | قیمت روز دلار | قیمت دلار امروز
کد خبر: 37437

قیمت دلار با سر سقوط می کند | قیمت دلار در بازار امروز

جزئیات قیمت دلار در بازار را در این صفحه بخوانید .

به گزارش رصدورزشی : قیمت دلار در بازار سوالات زیادی برای مردم ایجاد کرده است . در ادامه جزئیاتی از قیمت دلار را در ادامه می خوانید . بعضی کارشناسان در مورد قیمت دلار سوالاتی مطرح کردند که در ادامه می خوانید . برخی دیگر از پیش بینی های قیمت دلار را در ادامه مطلب می خوانید .

قیمت دلار امروز 14 اسفند کاهش داشت. دلار در حالی امروز وارد کانال ۵۲ هزارتومان شد که صرافی‌ها نیز دلار ۵۰ هزارتومانی به مردم‌ فروختند.

بازار ارز روی خوش به تصمیم اخیر بانک مرکزی نشان داد. براساس این تصمیم، خرید منابع حاصل از صادرات شرکت‌های پتروشیمی عضو انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و همچنین شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه و‌نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در چارچوب تالار حواله ارز (تالار دوم سامانه نیما) توسط صرافی‌های تضامنی (غیربانکی) مجاز اعلام شد و همین‌خبر کافی بود تا امروز نرخ دلار با کاهش قابل توجه وارد کانال 52 هزارتومان شود.

قیمت دلار

کامران سلطانی‌زاده؛ دبیرکل کانون صرافان دراین باره گفت: تصمیم دیروز بانک‌مرکزی مبنی بر اینکه خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها از سوی صرافی‌های غیربانکی مجاز شد به تنهایی توانست روند قیمتی دلار را معکوس کند تا شاهد کاهش قیمت در بازار باشیم.

وی ادامه داد: این اتفاق در کنار افزایش اختیارات بانک مرکزی در مهار ارز می‌تواند نرخ دلار را بیشتر از این‌کاهش دهد و حتی شاهد ورود دلار به کانال 45 هزارتومانی هم باشیم، اما نکته مهم اینجاست که نباید صرافی‌ها گلچین شوند و به تعداد محدودی صرافی مجوز معاملات بر بستر مرکز مبادله ایران در تالار‌های اول و دوم داده شود.

سلطانی‌زاده تاکید کرد: اینکه کل شبکه صرافی‌ها وارد چرخه معاملات شوند به طور قطع تاثیر بسزایی در تعادل و آرامش بازار ارز و کاهش قیمت‌ها خواهد داشت. اگر تصمیمات غیرمنطقی در این حوزه اخذ نشود، دلار می‌تواند نرخ 47 تا 48 هزارتومانی را هم تا پایان سال تجربه کند.

وی گفت: در حال حاضر دلار با نرخ میانگین 50هزار تومان به متقاضیان ارز در صرافی‌ها با ارائه کارت ملی ارائه می‌شود


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mqlkw