سه‌شنبه 04 مهر 1402 - 26 Sep 2023
سهام عدالت | سود سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت
کد خبر: 37500

خبر ویژه در مورد سهام عدالت | تعیین تکلیف سهام عدالت مشخص شد

جزئیات دریافت سهام عدالت توسط جاماندگان را در این صفحه بخوانید .

به گزارش رصدورزشی : سهام عدالت سوالاتی در موارد مختلف برای جاماندگان به وجود آورده است در ادامه جزئیاتی از پرداخت سهام عدالت جاماندگان را می خوانید . سود سهام عدالت برای برخی مردم از چالش هایی است که در این مورد مطرح شده است .

وزیر امور اقتصاد و دارایی از تعیین تکلیف سهام عدالت جاماندگان خبر داد.

سید احسان خاندوزی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "با مصوبه امروز شورای‌عالی اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، هموطنان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که فاقد سهام عدالت بودند (حدود ۳.۵ میلیون نفر) در روزهای آتی مالک سهام عدالت خواهند شد." 

سهام عدالت

بر اساس این گزارش، طبق تصویب نامه هیات وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مکلف است در مرحله اول از محل باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در بنگاه‌های قابل واگذاری (از سهام بانک تجارت، بانک صادرات، بانک ملت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس ) نسبت به واگذاری مستقیم سهام به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهک اول ایثارگران اقدام کند.

پیش از این اعلام شده بود مبلغ سهام مورد واگذاری به هر یک از مشمولین معادل حداکثر یکصد میلیون ریال با اعمال ۵۰ درصد تخفیف به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/45r6rx