چهارشنبه 05 مهر 1402 - 27 Sep 2023
اومیکرون
کد خبر: 19117

اوج اومیکرون تا حدودی رد شد | قدردانی وزیر بهداشت از قهرمانان کرونا

وزیر بهداشت گفت: از قله اومیکرون تا حدودی رد شده ایم.

این روزها اومیکرون بحث داغ بین افراد است. اومیکرون موج ششم کرونا را رقم زد. ویروس کرونا اومیکرون با سرعت انتقال بیشتر نسبت به سویه قبلی خود دلتا، ترس و نگرانی بیشتری بین مردم ایجاد کرد. اومیکرون با واکسیناسیون سه مرحله ای، بیشتر از قبل کنترل شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت متعجب است که به رغم تحریم های ناجوانمردانه چگونه ایران توانسته روی پای خود بایستد، گفت: از قله اومیکرون تا حدودی رد شده ایم.

بهرام عین‌اللهی، در دیدار با برخی از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: دو سال است که از ورود ویروس کرونا به کشور می‌گذرد و ما بنا داشتیم در سالگرد ورود این بیماری به کشور، برنامه مفصل‌تری را برای تقدیر از خانواده شهدای مدافع سلامت کشور داشته باشیم اما متأسفانه محدودیت‌های کرونا این توفیق را از ما سلب کرد.

وی ادامه داد: در نشست امروز از همه اقشاری که در مبارزه با کرونا حضور داشته و در کادر بهداشت و درمان به فیض شهادت رسیدند در جلسه حضور دارند و این نشان می‌دهد ایثارگری در مبارزه با بیماری کرونا مختص به حوزه و قشر خاصی نیست.

وزیر بهداشت بیان کرد:. مهم است که خاطرات شما از شهدای عزیزتان در تاریخ ثبت شود. اگر چه این تاریخ برای شما عزیزان خاطره بود اما برای ملت عزیزمان تاریخ است

وی گفت: ثبت تاریخ، بسیاری از واقعیت‌ها، شجاعت‌ها و ایثارگری ملت‌ها را می‌تواند نشان دهد و ایثار، بالاترین واقعه تاریخ و درجه انسانیت است که در تاریخ ما به عنوان یک نقطه درخشان آن را می‌شناسیم.

عین اللهی بیان کرد: تاریخ هیچگاه قهرمانان خود را فراموش نمی‌کند شما امروز حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یک قهرمان می‌شناسید؛ حضرت امام (ره) نیز تاریخ ساز بودند و توانستند تاریخ را تغییر دهند. شهادت ابتدای کار است و این نکته را توجه داشته باشید که اگر حضرت زینب (س) نبودند، حادثه کربلا به این رسایی و شکوه بیان نمی‌شد. رسالت بازماندگان شهدا بسیار سنگین‌تر است چرا که باید این رشادت‌ها و ایثارگری‌های آنان را ثبت کنند، هر چند در این بحث خوب عمل نشده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شک نداریم که روح بلند شهدا حاضر و ناظر بر ما است و شهدا زنده هستند، ابراز داشت: ما باید از این عزیزان شفاعت بخواهیم زیرا این عزیزان برای ما اسوه بودند، شهادت قله مسیر است بنابراین باید به یقین برسیم که شهدا زنده هستند. کرونا این واقعیت را نشان داد، قدرت‌هایی که به ثروت و تجهیزات خود می‌بالیدند در مبارزه با این بیماری بسیار ضعیف بودند دلیلش هم نداشتن مردم قدرتمند است. قدرت هر حکومت به مردم آن است، امروزه آمار کرونا در کشورهای اروپا و آمریکا بسیار زیاد است زیرا مردم با آنها نیستند.

وی اظهار کرد: با حمایت مردم، آمار واکسیناسیون در ایران از بسیاری از این کشورها بیشتر است و این حمایت و قدرت مردم را نشان می‌دهد. در این مدت کار هیچ بیماری در هیچ مرکز درمانی روی زمین نماند و با فداکاری عزیزان کادر درمان و شهدای مدافع سلامت، قدرت و ایثارگری خود را به همه نشان دادیم.

عین‌اللهی با تاکید بر اینکه کادر سلامت یعنی همه اقشار سلامت، عنوان کرد: کادر بهداشت و درمان ما نشان داد کادری پر تلاش است و اکنون به بیان سازمان بهداشت جهانی ما جز ۱۰ کشور برتر مبارزه با کرونا هستیم. WHO در تعجب است چطور ایران علی رغم تحریم‌های ناجوانمردانه اینگونه روی پای خود ایستاده است. در برابر سویه اومیکرون نیز با تلاش کادر بهداشت و درمان با تلفات کمتر و موفقیت‌های بیشتر قله بیماری را تا حدودی رد کرده‌ایم./ خبرگزاری مهر


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qap7n