سه‌شنبه 04 مهر 1402 - 26 Sep 2023
سهام عدالت | سود سهام عدالت | مبلغ دقیق سود سهام عدالت
کد خبر: 37759

مبلغ دقیق سود سهام عدالت اعلام شد + جدول مبلغ دقیق سود سهام عدالت

جزئیات مبلغ سود سهام عدالت را در این صفحه بخوانید .

سود سهام عدالت علامت سوال مختلفی برای مردم ایجاد کرده است در ادامه جزئیاتی از مبلغ سود سهام عدالت را مورد بررسی قرار داده ایم . در ادامه جزئیاتی از سود سهام عدالت را می خوانید. مبلغ سود سهام عدالت سوالاتی برای مردم نیز ایجاد کرده بود . 

طبقات مختلف سهام عدالت در مرحله دوم سال ۱۴۰۱ به مقدار مختلفی سود دریافت خواهند کرد.

  سود طبقات مختلف سهام عدالت در مرحله دوم سال ۱۴۰۱ بدین صورت است:

دارندگان سهام عدالت ۴۵۲ هزارتومانی = دریافت ۶۱۳ هزار تومان سود

دارندگان سهام عدالت ۴۹۲ هزارتومانی = دریافت ۶۶۷ هزار تومان سود

دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی = دریافت ۷۲۱ هزار تومان سود

دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی = دریافت یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، جزییات پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت و رقم واریزی آن به حساب سهامداران را اعلام کرد.

 

«محمد باغستانی» ضمن اعلام جزییات پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت، اظهار داشت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بر اساس مصوبه شورای‌عالی بورس، مکاتباتی را از اوایل اسفندماه جاری با ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سهام عدالت انجام داد که در نهایت ۸۲ درصد از سود عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ این شرکت‌ها به حساب‌های سمات واریز شد.

وی با بیان اینکه از امروز مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار سهامدار واریز می‌شود، افزود: در این مرحله حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان به حساب مشمولان سهام عدالت واریز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: خوشبختانه با توجه به تعاملات خوبی که با شبکه بانکی از قبل فراهم شده، اطلاعات سهامداران در اختیار ۱۹ بانک قرار گرفته تا سودها به حساب سهامداران واریز شود.

باغستانی درباره نحوه پرداخت سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت نیز بیان کرد: سازمان خصوصی سازی روز چهارشنبه سود عملکرد شرکت‌های غیر بورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹) را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرد تا بتوانیم این سودها را هم‌زمان با مرحله دوم پرداخت کنیم.

وی در خصوص مبلغ کل واریزی به حساب سهامداران سهام عدالت در این مرحله افزود: در مجموع سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود دارایی ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی دارند به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار دارند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سمات با بیان اینکه سود به حساب هر ۲ گروه مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود، گفت: حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت همچنان با مشکل شبای بانکی معتبر روبرو هستند که این افراد می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و یا درج شماره شبای معتبر خود در سایت sahamedalat.ir در فرایند دریافت سود سهام قرار بگیرند.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی روز ۳۰ آذرماه امسال مرحله نخست سود سهام عدالت را به حساب ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار سهامدار عدالت واریز کرد.

سود سهام عدالت


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3ko9nx