شنبه 01 مهر 1402 - 23 Sep 2023
کاهش وزن | لاغری | کاهش سایز
کد خبر: 34657

کاهش وزن و لاغری با نوشیدن چای سفید + دستور

چای سفید یک چای سالم است که مواد مغذی بیشتری نسبت به سایر چای ها دارد، همچنین مصرف چای سفید برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب است.

به گزارش رصدورزشی : سال هاست چای به دلیل خواص ارزشمند دارویی اش به خوبی شناخته شده است. اکثر افراد از مزایای چای سیاه و چای سبز آگاهی دارند اما آیا از چای سفید نیز اطلاع دارید ؟

چای سفید از هر چای دیگری سالم تر است. هر سه نوع چای از یک گیاه تولید می شوند اما در مراحل مختلف رشد متفاوت هستند. چای سفید چای کم فرآوری شده با بالاترین میزان ماده مغذی می باشد. چای سفید از جوانه و برگ های تازه و بسیار جوان گیاه به دست می آید. برای بدست آوردن چای سفید این برگها بخارپز و خشک می شوند. این چای مواد مغذی بیشتری نسبت به چای سیاه و چای سبز دارد زیرا پردازش آن کم می باشد به همین دلیل بسیار گران تر است.

عموما، چای سفید به دلیل اثرات کافئین موجود استفاده می شود. خواص آنتی اکسیدانی این چای باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از پیری و محافظت در برابر سرطان ها خواهد شد. علاوه بر این، چای سفید برای کاهش وزن نیز مفید می باشد.

 

خواص چای سفید

مزایای چای سفید برای کاهش وزن:

چای سفید برای کسانی که قصد اب کردن چربی اضافی و کاهش وزن را دارند توصیه می شود به همین منظور در ادامه بخش از تناسب اندام نمناک مزایای چای سفید برای کاهش وزن ذکر شده است :

کاهش وزن

- از تشکیل سلول های چربی جلوگیری می کند :

بر اساس مطالعات ، چای سفید به طور مؤثری از تشکیل سلول های جدید چربی جلوگیری می کند. هنگامی که تشکیل سلول های جدید چربی کاهش یابد کاهش وزن نیز رخ خواهد داد.

 

- چربی ها را متابولیز می کند :

چای سفید به از بین بردن چربی اضافی بدن کمک می کند. دانشمندان این را جزو اثرات ضد چاقی می نامند که سبب می شود ذخیره چربی ها در بدن محدود شود.

 

- سبب تحریک لیپولیز می شود :

چای سفید نه تنها چربی ها را مهارمی کند، بلکه باعث تحریک لیپولیز، فرآیند چربی سوزی در بدن خواهد شد. بنابراین، چربی های اضافی موجود در بدن به طور مؤثر سوزانده شده و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

 

- حاوی کافئین می باشد :

چای سفید حاوی کافئین بوده و با کاهش وزن همراه است.

- تحریک متابولیسم را به همراه دارد :

چای سفید دارای خاصیت آنتی اکسیدانی زیادی است که متابولیسم بدن را تحریک می کند که در پی آن، بهبود متابولیسم کاهش وزن نیز رخ خواهد داد.

 

- جذب چربی را محدود می کند :

چای سفید همچنین به محدود کردن جذب چربی در رژیم غذایی به بدن کمک می کند. از آن جا که چربی در بدن جذب یا ذخیره می شود، به طور غیرمستقیم به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

 

- چای سفید طعم خوبی دارد :

چای سفید از طعم خوبی برخوردار است که بدون اضافه کردن شیر، شکر یا خامه قابل مصرف می باشد. از آن جایی که شیر و شکر دشمن کاهش وزن هستند پس نوشیدن این چای باعث کاهش کالری می شود.

- گرسنگی را مهار می کند :

نوشیدن چای سفید، مشکلات گرسنگی را از بین می برد که در نهایت به کاهش وزن کمک می کند.

مزایای ذکر شده چای سفید، برای کاهش وزن موثر می باشد اما به یاد داشته باشید که مصرف چای سفید به تنهایی نتایج معجزه آسایی نخواهد داشت. برای نتیجه گیری بهتر علاوه بر نوشیدن این چای باید رژیم غذایی سالم همراه با ورزش منظم نیز داشته باشید.

 

طرز تهیه چای سفید:

برای تهیه چای سفید، باید برگ های خوب و با کیفیتی را انتخاب کنید.

برای هر چای یک قاشق چای خوری برگ چای لازم است.

در ادامه دستورالعمل ساده ای از نحوه تهیه چای سفید ذکر شده است:

ابتدا مقدار مورد نیاز از برگ چای را درون یک کتری بریزید، آب جوش را روی برگ های چای بریزید و به مدت چند دقیقه صبر کنید تا خوب دم بکشد، سپس چای را از صافی کرده و درون یک فنجان بریزید و بنوشید.

 

احتیاطات درباره چای سفید:

نکات امنیتی زیر را هنگام نوشیدن چای سفید به یاد داشته باشید:

از آن جا که چای سفید حاوی کافئین است پس باید میزان مصرف آن تنظیم شود. مصرف زیاد کافئین به بدن آسیب می رساند اما کسانی که مشکلی با مصرف کافئین ندارند می توانند آن را به راحتی مصرف کنند.

این چای را هنگام خواب ننوشید زیرا به دلیل داشتن کافئین می تواند بی خوابی به همراه داشته باشد.

اضافه کردن شیر، خامه و شکر فواید سلامتی این چای را از بین می برد. بنابراین استفاده از این مواد را محدود کرده و از مصرف آن ها خودداری کنید.

به جز کافئین موجود، چای سفید هیچ آسیبی به بدن نمی رساند و مصرف آن در مقادیر محدود و کنترل شده بلامانع است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3gkrqd