شنبه 08 مهر 1402 - 30 Sep 2023
لیونل مسی
کد خبر: 39515

عجیب اما واقعی، پیدا شدن یک مسی دیگر در مصر | عکس باورنکردنی لیونل مسی 4300 سال پیش

باستان‌شناسان در مصر مومیایی‌هایی را کشف کردند که قدمتشان به سلسله پنجم و ششم پادشاهی قدیم برمی‌گردد و در این میان نام «مسی» تمام توجهات را به خود جلب کرده است.​

لیونل مسی در تاریخ 24 ژوئن 1987 در شهر رزاریو در آرژانتین به دنیا آمد. وی از سنین پایین علاقه شدیدی به فوتبال داشت و در سن 6 سالگی با باشگاه Grandoli آغاز به بازی کرد. پس از مدتی، به باشگاه Newell's Old Boys پیوست و در آنجا به عنوان یک بازیکن جوان شناخته شد.در سال 2003، لیونل مسی به باشگاه بارسلونا پیوست و با باشگاه همکاری کرد. او به سرعت در تیم به عنوان یک بازیکن اصلی شناخته شد و به همراه بازیکنانی مانند رونالدینیو، تییری هنری و آندرهس اینیستا، تیم بارسلونا را به قله موفقیت‌های بین‌المللی رساند. در حضور لیونل مسی، بارسلونا بارها قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، لالیگا و جام سوپراسپانیا شد.علاوه بر این، لیونل مسی با تیم ملی فوتبال آرژانتین همکاری کرده است و در جام‌های جهانی 2014، کوپا آمریکا 2021 و مسابقات بین‌المللی دیگر به عنوان یکی از بازیکنان کلیدی تیم حضور داشته است.لیونل مسی به دلیل مهارت‌های فنی بسیار بالا، سرعت و توانایی‌های منحصر به فرد خود به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ شناخته می‌شود.

قدیمی‌ترین و کامل‌ترین مومیایی تاریخ مصر که قدمت آن به ۴۳۰۰ سال قبل می‌رسد، کشف شده است.

سفری به رهبری باستان‌شناسان مصری به همراه شورای عالی آثار باستانی به جسر المدیر (یکی از قدیمی‌ترین سازه‌های سنگی شناخته شده در مصر، واقع در سقاره) منجر به یک سری اکتشافات بی‌سابقه شد که قدمت آنها به سلسله پنجم و ششم پادشاهی قدیم می‌رسد. این کشف جدید ارتباطی هم به اسطوره آرژانتینی قهرمان جام‌جهانی دارد.

اما چرا «مسی»؟ نام او در همان منطقه‌ای دیده شد که باستان‌شناسان مقبره یک کشیش را که حاوی ۹ مجسمه بود پیدا کردند. «زاهی حواس» مصرشناس در اینستاگرامش نوشت: «در همان منطقه‌ای که ۹ مجسمه را پیدا کردیم یک در کاذب وجود داشت. این در متعلق به یک «مسی» خاص است؛ نه به کسی که قهرمان جام‌جهانی شده، به یک مسی دیگر. این مسی حدود ۴۳۰۰ سال پیش زندگی می‌کرد. از اینجا می‌توان نتیجه گرفت که مجسمه‌ها متعلق به کسی است که مسی نامیده می‌شود.»

در این سفر مقبره‌های زیاد و چندین سازه و مصنوعات از جمله قدیمی‌ترین مومیایی، کشف شده است اما از بین تمام آنها کشف مربوط به برنده هفت توپ طلا توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

مسی


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2ozkjd