گلزنی مهدی طارمی

گلزنی مهدی طارمی در مقابل لیورپول | فیلم گلزنی

کدخبر : 16798

گلزنی مهدی طارمی در بازی با لیورپول سبب شد تا تیم پورتو تنها گل خود را در مقابل تیم انگلیسی کسب کند. طارمی قبل از این به تیم‌های یوونتوس و چلسی هم گل زده بود.

به گزارش رصد ورزشیگلزنی مهدی طارمی در بازی با تیم لیورپول تمجید اینستاگرامی AFC را در پی داشت. گلزنی مهدی طارمی مقابل لیورپول در دقیقه 75 بازی بود. گلزنی مهدی طارمی باعث شد تا دروازه لک‌لک‌ها را باز کند. گلزنی مهدی طارمی در بازی با لیورپول سبب شد تا تیم پورتو تنها گل خود را در مقابل تیم انگلیسی کسب کند. طارمی قبل از این به تیم‌های یوونتوس و چلسی هم گل زده بود.

گلزنی مهدی طارمی

گل مهدی طارمی برای پورتو مقابل لیورپول در دقیقه ۷۵ را ببینید. این دیدار در نهایت با نتیجه ۵ بر یک به سود یاران کلوپ به پایان رسید.

مهدی طارمی را دیگر نباید با لقب ستاره ایران در فوتبال اروپا یاد کرد؛ او تنها فوق ستاره ایرانی است که در حال حاضر در سطح اول اروپا یکه‌تازی می‌کند و در بازی‌های بزرگ درخشش خیره کننده‌ای دارد و گلزنی هم می‌کند و روند خوب خود را برابر لیورپول ادامه داد.

تیم فوتبال پورتو در حالی که مهدی طارمی را به‌ عنوان تنها مهاجم نوک در خط حمله داشت، در چارچوب رقابت‌های هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۲:۳۰ سه‌شنبه شب در زورزشگاه دو دراگائو مقابل تیم سه امتیازی لیورپول قرار گرفت.

گلزنی مهدی طارمی

مهدی طارمی که در هفته اول لیگ قهرمانان اروپا دروازه اتلتیکو مادرید را در واندا متروپولیتانو باز کرده و گل او مردود شده بود، در یک تقابل حساس و بزرگ دیگر مقابل لیورپول قرار گرفت که جدا از نتیجه مسابقه و شکست سنگین تیمش در خانه، توانست کار بزرگی انجام دهد و در یک جدال اروپایی مهم دیگر تجربه گلزنی را به دست بیاورد.

گلزنی مهدی طارمی

مهدی طارمی که در فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا تجربه فوق‌العاده‌ای با زدن گل‌های تماشایی برابر چلسی و یوونتوس ایتالیا داشت، برابر یک تیم انگلیسی دیگر و قهرمان اروپا یک گل هوشمندانه به ثمر رساند و تبدیل به نخستین بازیکن ایرانی در تاریخ شد که توانسته دروازه لک‌لک‌ها را باز کند.

گلزنی مهدی طارمی

مهدی طارمی در فاصله ۱۵ دقیقه به پایان مسابقه پورتو مقابل لیورپول و در حالی که تیمش با نتیجه ۳ بر صفر عقب بود، هیچ موقعیت گلی نداشت و از سوی دیگر هیچ ضربه در چارچوب یا حتی شوت در خارج از چارچوبی نزده بود، اما با این وجود توانست از تنها فرصتی که به دست آورد، به بهترین شکل استفاده کند.

گلزنی مهدی طارمی

پیوستن مهدی طارمی به پورتو

در شهریور ۱۳۹۹، با قراردادی چهار ساله به تیم سرشناس پرتغال یعنی پورتو پیوسته‌است. طبق نظرسنجی صورت گرفته توسط سایت اتحادیه فوتبال اروپا، گل مهدی طارمی به چلسی به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۱ انتخاب شد. در این نظرسنجی از هواداران فوتبال اروپا خواسته شده بود تا از بین ده گل، بهترین را انتخاب کنند. حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و گل طارمی با کسب بیش از ۷۵۰ هزار رای اول شد.

گلزنی مهدی طارمی

افتخارات

باشگاهی

پرسپولیس تهران

نایب قهرمان ۹۵–۱۳۹۴

لیگ برتر: قهرمان (۲ بار): ۹۶–۱۳۹۵، ۹۷–۱۳۹۶

سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۶

پورتو

سوپر جام فوتبال پرتغال ۲۰۲۰

فردی

بهترین مهاجم لیگ برتر فوتبال ایران ۹۴–۱۳۹۳

آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴

پدیده جوان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴ از نگاه کانون مربیان فوتبال ایران

بهترین بازیکن لیگ برتر فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴

بهترین مهاجم لیگ برتر فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴

آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵

بهترین مهاجم لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵

بازیکن سال فوتبال ایران لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵

آقای گل لیگ برتر فوتبال پرتغال ۲۰۱۹–۲۰۲۰ (۱۸ گل)

اقای پاس گل لیگ برتر فوتبال پرتغال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ (۱۱ پاس گل)

تیم منتخب لیگ برتر پرتغال ۲۰۲۱-۲۰۲۰

گل فصل لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱-۲۰۲۰

گلزنی مهدی طارمی

چکیده ای از بیوگرافی مهدی طارمی

نام اصلی: مهدی طارمی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۷ تیر ۱۳۷۱

زادگاه: بوشهر، ایران

پُست:مهاجم

قد: ۱٫۸۷ متر

مهدی طارمی فرزند علیرضا متولد ۲۷ تیر ۱۳۷۱ در بوشهر است. مهاجم ۱۹۰سانتی متری که توسط  علی دایی  از لیگ یک به پرسپولیس آمد و همان سال اول با درخشش در دربی و زدن پنالتی چیپ به النصر  عربستان  در آزادی و البته خوشحالی عجیب بعد از گلش به یک قهرمان محبوب نزد پرسپولیسی ها تبدیل شد. مهدی طارمی در دومین فصل حضور در پرسپولیس آقای گل و بهترین بازیکن لیگ شد. در دربی ۲ گل زد و در  تیم ملی  فیکس شد تا ناگهان توانست محبوب سرخ ها شود. او با رفتن به  ترکیه  و بازگشت عجیبش و البته چند حاشیه خیلی معروف، نشان داده از پتانسیل بالایی برای ماندگاری در خاطره ها برخوردار است! مهدی طارمی مجرد و به شدت اهل رفیق بازی است و باند او با  مسلمان  و احمدزاده و کمال را خیلی ها دلیل  مشکلات  تیم می دانند. او با رضاییان هم بسیار صمیمی است.

منبع: خبر ورزشی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی