قتل پسر 14 ساله

ابهام در پرونده قتل پسر 14 ساله | قتل پسر 14 ساله با بریدن گردنش

کدخبر : 16932

رسیدگی به پرونده قتل پسر نوجوان در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران در حالی به جلسه بعد موکول شد که متهم مدعی است قاتل اصلی فرار کرده است.

به گزارش رصد ورزشی: قتل پسر ۱۴ ساله‌ای در منطقه فرون آباد پاکدشت به‌ وقوع پیوست. قتل پسر 14 ساله بدلیل چاقو خوردن در ناحیه گردن اتفاق افتاد. قتل پسر 14 ساله زمانی رخ داد که برای بردن سطل زباله از منزل خارج شده بود. قتل پسر 14 ساله به دست یک جوان 19 ساله انجام گرفت.

رسیدگی به پرونده قتل پسر نوجوان در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران در حالی به جلسه بعد موکول شد که متهم مدعی است قاتل اصلی فرار کرده است.

حدود یک سال قبل پسر ۱۴ ساله‌ای در منطقه فرون آباد پاکدشت به‌قتل رسید. پدر این نوجوان در توضیح بیشتر به مأموران گفت: پسرم برای گذاشتن زباله‌ها در سطل سرکوچه از خانه خارج شد اما دیگر به‌خانه برنگشت. ابتدا فکر کردم دوستانش را دیده و فراموش کرده به ما اطلاع بدهد. تا اینکه یکی از بستگانم با من تماس گرفت و گفت که پسرم برایش پیامکی فرستاده و عنوان کرده که چند نفر او را ربوده و در خانه‌ای گروگان گرفته‌اند. بلافاصله از خانه بیرون رفتم. همان‌طور که در کوچه‌ها فریاد می‌کشیدم و اسم پسرم را صدا می‌زدم در یک خانه باز شد و پسرم در حالی که از ناحیه گردن چاقو خورده بود، بیرون آمد و در آغوشم جان باخت.

در ادامه جسد نوجوان با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران با اطلاعاتی که از پدر قربانی به دست آورده بودند، یک پسر ۱۹ ساله را به‌عنوان متهم دستگیر کردند. اما او مدعی شد نقشی در قتل نداشته و دوست فراری اش را به‌عنوان عامل جنایت معرفی کرد.

در حالی که یک سال از این ماجرا گذشته و راز قتل پسر نوجوان فاش نشده بود، برای متهم دستگیر شده کیفرخواست صادر و او در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.

در ابتدای جلسه پدر و مادر مقتول برای قاتل پسرشان درخواست قصاص کردند.

پس‌ از آن متهم به جایگاه رفت و با رد اتهام قتل عنوان کرد: من و مقتول باهم دوست بودیم.

آن شب او با پای خودش به خانه ما آمد. یکی از دوستانم به‌نام کیوان هم آنجا بود با هم مشروب خوردیم. اما نمی‌دانم چرا کیوان با او درگیر شد و به گردنش چاقو زد. من از ماجرای گروگانگیری هیچ اطلاعی ندارم.

اما پدر مقتول گفت: این پسر دروغ می‌گوید اگر پسر من با پای خودش به خانه او رفته بود چرا به چند نفر از بستگان پیامک زده که او را دزدیده‌اند و درخواست کمک کرده بود؟ الان هم به دروغ مدعی شده فرد دیگری پسرم را کشته است.

با پایان دفاعیات، قضات ادامه جلسه را به روزهای آینده موکول کردند تا شاهدان به دادگاه احضار و تحقیقات درباره پرونده تکمیل شود.

قتل پسر 14 ساله

حادثه دیگری رخ داده است که در ادامه به آن می‌پردازیم:

گروگانگیری همسر صیغه ای برای 300 میلیون تومان

مرد جوان وقتی متوجه شد همسر موقتش دیگر قصد ادامه زندگی با او را ندارد، در اقدامی عجیب او را گروگان گرفت و در مقابل آزادی‌اش درخواست 300 میلیون تومان کرد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، شامگاه جمعه 16 مهر  پسر جوانی وحشت‌زده با پلیس تماس گرفت و گفت: همسر صیغه‌ای مادرم او را گروگان گرفته و برای آزادی او 300 میلیون تومان خواسته است.

به دنبال اعلام این گزارش تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز تشکیل شد و به دستور بازپرس جنایی راهی محل حادثه در حصارک کرج شدند.

باتوجه به اینکه گروگان در خانه مرد مسلح بود با  کمک پسر جوان، خانه وی شناسایی شد و تیم ویژه محل را تحت محاصره قرار دادند. بدین ترتیب در عملیاتی غافلگیرانه با ورود به خانه متهم در کمتر از چند دقیقه زن جوان از چنگ متهم رها و مرد  مسلح نیز دستگیر شد.

متهم 35 ساله بلافاصله به اداره آگاهی منتقل  و در بررسی سوابق وی مشخص شد که دارای سوابق متعدد کیفری از جمله خرید و فروش اسلحه بوده است. وی در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به جرم خود گفت: حدود یک سال قبل با این زن در فضای مجازی آشنا شدم او بعد از مرگ همسرش، با پسرش زندگی می‌کرد. وقتی بیشتر او را شناختم، عاشقش شدم حتی به خاطرش همسرم را  طلاق دادم تا بتوانم با او ازدواج کنم. اما به من گفت مدتی عقد موقت باشیم و اگر با هم کنار آمدیم، عقد دائم کنیم اما بعد از چند ماه و با پایان یافتن مدت صیغه، او دیگر حاضر به زندگی با من نشد و گفت که تو خلافکاری  و من نمی‌توانم با تو زندگی کنم. در صورتی که من در این مدت کلی برایش هزینه کرده بودم.

خیلی اصرار کردم تا شاید راضی شود و با من ازدواج کند اما وقتی متوجه شدم تصمیمش برای جدایی جدی است، او را گروگان گرفتم و از خانواده‌اش خواستم برای آزادی او 300 میلیون تومان به من بدهند. در واقع می‌خواستم پول‌هایی که در این مدت برایش خرج کرده بودم را پس بگیرم. این زن باعث شد من زن اولم را طلاق بدهم؛ او زندگی‌ام را نابود کرد.

زن جوان نیز درباره ادعاهای مرد گروگانگیر گفت: وقتی  متوجه شدم او دارای سابقه کیفری بوده و خلافکار است، دیگر حاضر نبودم با او زندگی کنم اما وقتی به او گفتم ناگهان عصبانی شد و با اسلحه‌ای که در خانه‌اش داشت، مرا تهدید کرد بعد هم به  پسرم زنگ زد و گفت باید 300 میلیون پول بدهی تا مادرت را رها کنم...

پس از اعتراف‌های مرد گروگانگیر، او به اتهام آدم‌ربایی با سلاح گرم به زندان منتقل شد و پرونده‌اش در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

منبع: روزنامه ایران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی