چهارشنبه 23 خرداد 1403 - 12 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/09/30 06:23
قیمت سکه
کد خبر: 125706

قیمت سکه به کدام سو می رود؟

قیمت سکه به همچنان بالا می رود یا باز هم کاهش خواهد یافت.

به گزارش رصد خبری: قیمت سکه تمام روز گذشته در کانال 29 میلیون تومان بود که برخی از فعالان بازار که در کار خرید و فروش سکه هستند نگران قیمت سکه و برخی با خوشحالی از گران شدن قیمت سکه امیدوارند قیمت سکه همچنان بالاتر برود. یکی از دلایل بالا رفتن قیمت سکه ، قیمت دلار است.

بازار سکه در روز چهارشنبه شاهد ثبات قیمت سکه امامی در مرز ۲۹  میلیون تومان بود. این اتفاق در حالی رخ داد که در بازار ارز قیمت دلار کاهشی شد. اسکناس آمریکایی روز گذشته پس از دو ماه و نیم از کانال ۵۰ هزار تومان دل کند و تا ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان پایین آمد اما سکه بازان ترسی به دل خود راه ندادند.

 گفته می شود جناح افزایشی بازار به واسطه خوش‌بینی به قیمت اونس طلا مانع افت این فلز گران بهای داخلی شدند. قیمت اونس طلا دیروز تا سطح ۲۰۴۳ دلار بالا رفت اما در زمان تدوین این گزارش با افت تقریبا ۴ دلاری نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته به ۲۰۳۵ دلار رسید.

قیمت سکه

معامله‌گران می‌گویند سکه بین کاهش دلار و رشد انس طلا شیر یا خط انداخت و در نهایت ثابت ماند.

در معاملات پشت خطی هم قیمت سکه امامی کانال ۲۹ میلیون تومان را حفظ کرد اما برخی از سکه بازان نسبت به تداوم کاهش قیمت دلار هراس دارند. آنها می گویند اگر دلار نزولی شود شرایط سختی برای صعود سکه فراهم خواهد شد و قیمت سکه امامی بالاخره مسیر کاهش را انتخاب خواهد کرد.

با این حال برخی نیز همچنان معتقدند که طلا جلوی نوسانات کاهشی بازار سکه را خواهد گرفت. فنی های بازار بر این باورند که در حال حاضر سکه مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد اما اگر مرز ۲۹ میلیون تومان شکسته شود محدوده ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه مهم خواهد بود.

همچنین بخوانید
 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4bqem8