یک‌شنبه 31 تیر 1403 - 21 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/05/18 21:32
قیمت سکه
کد خبر: 121071

جدیدترین قیمت سکه و طلا | قیمت سکه روی کانال ۲۸ میلیون

قیمت هر سکه امامی امروز تا لحظه تنظیم این مطلب به ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

بر اساس اعلام سایت اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه 18 مرداد 1402 در حدود ساعت 15 به 28 میلیون و 350 هزار تومان رسید.در جدول زیر، جدیدترین قیمت طلا و انواع سکه را ببینید.

\r\n\r\n

امروز کاهش محدود قیمت دلار، قیمت طلا و سکه را نیز در مسیر کاهشی قرار داد. در حالی که انس جهانی طلا با افت قیمت یک پله به عقب برگشت، سکه امامی نیز در بازارهای داخلی پرچمدار بیشترین کاهش قیمت بود.

\r\n\r\n

پیش بینی قیمت طلا و سکه 18 مرداد 1402 / هدایت بازار طلا با فرمان دلار

\r\n\r\n

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه از روند کاهشی محدود دلار خط گرفت. هر چند روند قیمت در روز جاری کاهشی بود اما منجر به تغییر کانال در قطعات سکه نشد. قیمت‌ها در بازار فلز زرد  همانند دلار در محدوده و کانال مشخصی گرفتار شده است.

\r\n\r\n

روند نزولی طلا با رکود مولفه‌های اثرگذار

\r\n\r\n

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران و فعال بازار طلا و جواهر علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه را نوسانات قیمت دلار اعلام کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «همیشه در ماه‌های محرم و صفر داد و ستد در بازار به حداقل می‌رسد. در این ایام متقاضی همیشه کمتر بوده و این موضوع به رکود بازار دامن زده است.»

\r\n\r\n

وی با اشاره به کاهش قیمت انس‌جهانی طلا در بازه یک ماهه گذشته خاطر نشان کرد: «طلای جهانی نیز در رکود بازار فلز زرد دخیل است. این در حالی است که نوسانات کاهشی بازار ارز اثر قوی‌تری در قیمت طلا و سکه دارد.»

\r\n\r\n

پیش از این، این مقام صنفی سابق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا الان وقت خرید طلا است گفته بود: «توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم.» وی بار دیگر ضمن تاکید بر اینکه اگر کاهشی در بازار ارز باشد محدود و مختصر خواهد بود گفت: «بازار با نوسانات کمی همراه است و نباید انتظار کاهش شارپی دیگری برای قیمت طلا و سکه را داشته باشیم. بنابراین کسانی که قصد خرید دارند قیمت‌ها خوب است.»

\r\n\r\n

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته بازارفلز گرانبها بیشتر تمایل به کاهش دارد تا افزایش خاطرنشان کرد: «فعلا آرامش بیشتری در بازار حاکم است و امیدواریم بعد از محرم بازار رونق واقعی خود را بگیرد.»

\r\n\r\n

محمدولی درباره کاهش تقاضا در بازار گفت: «وقتی نوسانات زیاد و لحظه‌ای باشد، حتی فعالان بازار نیز تمایلی به داد و ستد ندارند. زیرا به اندازه‌ای نوسان در بازار زیاد است که تا نوشتن فاکتور و حساب و کتاب قیمت‌ها تغییر می‌کند. این موضوع معامله‌گران را محتاط کرده است.»

\r\n\r\n

ثبات کانال قیمتی در خانواده سکه‌ها

\r\n\r\n

امروز 17 مرداد قیمت سکه امامی با کاهش 200 هزار تومانی همچنان در کانال 28 میلیون تومانی معامله شد و با قیمت 28 میلیون و 481 هزار تومان مبادله شد.

\r\n\r\n

در روز جاری قیمت سکه بهار و نیم‌سکه کاهش 100 هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت 25 میلیون و 601 و 15 میلیون و 400 هزار تومان مبادله شدند.

\r\n\r\n

امروز ربع‌ سکه و سکه گرمی نیز کاهش 150 هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت‌های 10 میلیون و 350 و 6 میلیون و 150 هزار تومان معامله شدند.

\r\n\r\n
سرگردانی حباب سکه‌های سنگین در کاهش و افزایش قیمت
\r\n\r\n

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش 9 دلاری با رقم 1926 دلار معامله شد.

\r\n\r\n

امروز قیمت طلا نیز کاهشی بود. هر مثقال طلا با 48 هزار تومان کاهش با قیمت 10 میلیون و 151 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا 18 عیار نیز 9 تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 342 هزار تومان معامله شد. در روز جاری طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 311 هزار تومان رسید.

\r\n\r\n

امروز و در لحظه نگارش این گزارش حباب قطعات سکه روند متوازنی نداشت. سکه‌های امامی، بهار و نیم‌سکه در افزایش و کاهش قیمت حباب سرگردان بودند. سایر قطعات سکه نیز کاهش حباب داشتند.

\r\n\r\n
قیمت طلا و سکه 18 مرداد 1402 / حباب سکه بزرگتر شد
\r\n\r\n

دیروز قیمت طلا و سکه با کاهش قیمت دلار همراهی کرد و افت داشت. با این وجود روند حباب سکه در بیشتر قطعات افزایشی بود.

\r\n\r\n

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته کاهش محدود قیمت دلار و افت هفت دلاری قیمت انس جهانی طلا روند قیمت در بازار فلز زرد را نزولی کرد. دیروز قیمت طلا و سکه در حالی کاهش داشت که حباب سکه در بیشتر قطعات افزایشی بود.

\r\n\r\n

طلا بخریم؟

\r\n\r\n

کارشناسان بازار فلز زرد معتقدند روند قیمت طلا و سکه کاهش‌های قابل توجه و فراتر از پیش‌بینی‌های خبرگان بازار داشته است. آنها می‌گویند مردم منتظر افزایش و کاهش شارپی قیمت‌ها نباشند زیرا قیمت‌‌ها خوب است و اگر می‌خواهند طلا بخرند، زمان مناسبی است.

\r\n\r\n

فعالان بازار فلز زرد تشدید شرایط رکودی در بازار را به جهت ماه‌های محرم و صفر می‌دانند. آنها معتقدند بازار نوسانات محدودی دارد و نباید منتظر کاهش شارپی دیگری برای قیمت طلا و سکه باشیم.

\r\n\r\n

تثبیت قیمت سکه‌ها در کانال قبل

\r\n\r\n

روز گذشته 17 مرداد قیمت سکه امامی با کاهش 200 هزار تومانی با قیمت 28 میلیون و 495 هزار تومان مبادله شد.

\r\n\r\n

همچنین قیمت سکه بهار کاهش 106 تومانی داشت و با قیمت 25 میلیون و 595 هزار تومان مبادله شد. نیم‌سکه نیز با کاهش 100 هزار تومانی به قیمت 15 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

\r\n\r\n

دیروز ربع‌ سکه و سکه گرمی هر یک کاهش 150 هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت‌های 10 میلیون و 350 هزار تومان و 6 میلیون و 150 هزار تومان معامله شدند.

\r\n\r\n

افزایش حباب سکه‌های سنگین

\r\n\r\n

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش 6 دلاری با رقم 1929 دلار معامله شد.

\r\n\r\n

دیروز قیمت طلا نیز کاهشی بود. هر مثقال طلا با 63 هزار تومان کاهش با قیمت 10 میلیون و 133 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا 18 عیار نیز 11 هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 339 هزار تومان معامله شد. روز قبل طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 309 هزار تومان رسید.

\r\n\r\n

روز گذشته حباب قطعات سکه روند متوازنی نداشتند. سکه‌های امامی، بهار و نیم‌سکه افزایش حباب و سایر قطعات سکه نیز کاهش حباب داشتند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3zvyoa