چهارشنبه 29 فروردین 1403 - 17 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/03 13:32
استقلال
کد خبر: 127941

برنامه های جدید استقلال | خریدهای زمستانی، یکی از یکی جذاب تر!

تیم استقلال کلی برنامه برای جذب بازیکن جدید دارد اما هنوز هیچ کدام عملی نشده است.

به گزارش رصدورزشی - استقلال برنامه های زیادی برای مهلت نقل و انتقالات دارد. استقلال بهترین بازیکنان را مد نظر دارد. اما استقلال هنوز موفق به اجرای کامل برنامه های خود نشده است. استقلال در تلاش است بخشی از این برنامه ها را اجرایی کند. استقلال شاید برخی از خریدها را قطعی کند.

استقلالی‌ها بعد از گذراندن یک نیم‌فصل درخشان و موفق و کسب مقام نخست، برای حفظ جایگاه خود تا پایان فصل و رسیدن به عنوان قهرمانی کار بسیار دشواری را در پیش دارند. یکی از گلایه‌های جواد نکونام در طول برگزاری رقابت‌های نیم‌فصل اول، کمبود بازیکن در فهرست استقلال بود و با توجه به دوران پرچالش آبی‌ها در بازار تابستانه، به نظر می‌رسید که آن‌ها رویکردی متفاوت را در نقل‌وانتقالات زمستانه در پیش گیرند اما فعلاً خبری از جذب بازیکنان موردنظر جواد نکونام نیست.

به گزارش فوتبال ۳۶۰، رافائل سیلوا تنها خرید استقلال در بازار زمستانه است که این مدافع برزیلی سرانجام بعد از کش‌وقوس‌های فراوان به تهران سفر کرد و قرار است در تمرینات استقلال حضور یابد. در حالی سیلوا به استقلال پیوسته که در نقطه مقابل، سعید مهری از جمع آبی‌پوشان پایتخت جدا شده و همچنین مصدومیت شدید کوین یامگا باعث شده تا این ستاره فرانسوی هم فعلاً در دسترس کادرفنی آبی‌ها نباشد تا روی کاغذ، نه‌تنها فهرست استقلال نسبت به نیم‌فصل نخست تقویت نشده باشد، بلکه آن‌ها در مقایسه با نیم‌فصل نخست بازیکن کمتری را هم در فهرست‌شان داشته باشند!

نکونام و خطیر سرانجام باهم رودررو شدند

جواد نکونام در طول هفته‌های گذشته ۲ فهرست خرید در اختیار مدیران باشگاه استقلال قرار داده و جالب آنکه گفته می‌شد نکونام از مدیران باشگاه خواسته تا بازیکنان موردنظر او را جذب کنند و سپس به دنبال برگزاری جلسه باشند! با این وجود سرانجام بعد از چند هفته چشم‌انتظاری، روز گذشته اولین جلسه رسمی نقل‌وانتقالاتی میان نکونام و خطیر در کمپ ناصر حجازی برگزار شد و در این جلسه، گفته می‌شود که سرمربی استقلال بر جذب بازیکنان موردنظر خود تاکید کرده و در طرف مقابل هم خطیر به سرمربی آبی‌ها اطمینان خاطر داده که رضایت او را جلب کند.

آبی‌پوشان پایتخت در حالی تمرینات خود را پشت سر می‌گذارند که یکی از اتفاقات عجیب، فقدان حضور مربی بدنساز آبی‌ها در تمرینات این تیم است. یوسو سسما که بعد از پایان نیم‌فصل نخست به کشورش بازگشته، به دلیل عدم دریافت مطالباتش حاضر به بازگشت به تهران نیست و گفته می‌شود که در جلسه روز گذشته، نکونام از خطیر خواسته تا این موضوع را حل‌وفصل کند و براساس آخرین خبرها، قرار است مطالبات مربی بدنساز آبی‌ها طی روزهای آتی پرداخت و او تا پیش از پایان هفته جاری به تهران بازگردد و در تمرینات استقلال حضور پیدا کند.

تورس، سرلیست خریدهای زمستانی نکونام

سرمربی استقلال در حالی اصرار به جذب بازیکنان موردنظرش دارد که گفته می‌شود مهم‌ترین خواسته او در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه، جذب روبرتو تورس است. در این زمینه، استقلالی‌ها گام‌های نخست را برای جذب ستاره اسپانیایی برداشته‌اند اما با توجه به درخواست یک میلیون یورویی گل‌گهری‌ها برای صدور رضایت‌نامه تورس، رایزنی‌ها برای کاهش این رقم در حال انجام است و گفته می‌شود در جلسه روز گذشته، صحبت‌هایی درباره معاوضه چند بازیکن استقلال برای خرید تورس میان خطیر و نکونام انجام شده و در این‌باره سرمربی آبی‌ها موافقت خود را اعلام کرده است.

مدیران باشگاه استقلال قرار است طی روزهای آینده مذاکرات خود در زمینه جذب تورس را با جدیت بیشتری دنبال کنند؛ چرا که ستاره اسپانیایی هم شخصاً خواهان حضور در استقلال شده و همین مسئله در مسیر انتقال او به جمع آبی‌پوشان پایتخت، سهولت ایجاد کرده است. البته که گفته می‌شود فعلاً چراغ سبزی در این زمینه از سوی گل‌گهری‌ها نشان داده نشده اما مدیران باشگاه استقلال برای جلب رضایت کادرفنی خود امیدوارند که با روبرتو تورس به توافق برسند.

اسلامی و باقری هم آبی‌پوش می‌شوند؟

محمدحسین اسلامی، پدیده جوان تیم ذوب‌آهن اصفهان هم دیگر بازیکنی است که در روزهای گذشته استقلالی‌ها برای جذب او تلاش کرده‌اند. با توجه به تمایل نکونام برای جذب اسلامی، مذاکرات با مدیران باشگاه ذوب‌آهن در حال انجام است و گفته می‌شود که استقلالی‌ها با طرح پیشنهادی مبنی بر معاوضه بازیکنانی مانند امیرعلی صادقی و محمدحسین زواری به دنبال خرید اسلامی هستند و امید دارند که بتوانند با این معاوضه، هزینه‌ای بابت صدور رضایت‌نامه اسلامی پرداخت نکنند. البته که هنوز مذاکرات به سرانجام نرسیده اما تلاش استقلالی‌ها برای جذب پدیده موردپسندِ نکونام در حال انجام است.

فرشید باقری در ۲ فهرست ارائه شده از سوی نکونام نامش حضور نداشت اما با توجه به جدایی سعید مهری از استقلال، گفته می‌شود که سرمربی آبی‌پوشان پایتخت نام باقری را به مدیران باشگاه معرفی کرده و این بازیکن هم شخصاً تمایل دارد به جمع آبی‌پوشان پایتخت بازگردد. البته که استقلالی‌ها در حالی به دنبال جذب فرشید باقری هستند که قصد ندارند برای صدور رضایت‌نامه او هزینه کنند و در صورتی‌که باقری بتواند رضایت‌نامه‌اش را از باشگاه مس رفسنجان دریافت کند، احتمال بازگشت او به جمع بازیکنان استقلال قریب‌الوقوع است. فرشید باقری درخواست فسخ قرارداد خود را رسماً به مدیران باشگاه مس داده و گفته می‌شود با توجه به مطالباتی که از این باشگاه دارد، او راه آسانی برای جدایی از جمع نارنجی‌پوشان دارد.

هواداران استقلال در طول هفته‌های گذشته امیدوار بودند که با توجه به شرایط مبهم نیمکت پرسپولیس، تیم‌شان بتواند در بازار زمستانه از سرخ‌پوشان پایتخت پیش بیفتد اما حالا با توجه به خرید بازیکنانی مانند عبدالکریم حسن و توافق برای خرید عیسی آل‌کثیر، استقلالی‌ها دل‌نگران وضعیت تیم‌شان در بازار زمستانه هستند. با این وجود، جذب بازیکنانی مانند روبرتو تورس، محمدحسین اسلامی و البته فرشید باقری می‌تواند هم طلسم ناکامی‌های نقل‌وانتقالاتی استقلال را بشکند و هم اینکه به فعالیت آن‌ها در بازار زمستانه رونق بدهد که باید دید این انتقال‌ها طی روزهای آینده رسمیت پیدا می‌کند یا خیر.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qpxd8