دوشنبه 04 تیر 1403 - 24 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/05 04:22
وام ودیعه مسکن
کد خبر: 40089

پرداخت وام ودیعه مسکن 40 ،70 میلونی برای این افراد | وام ودیعه مسکن به چه کسانی داده می شود؟

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پرداخت وام کمک‌ودیعه مسکن به مستأجران گفت: پرداخت این وام نیازی به ابلاغیه جدید ندارد.

وام ودیعه مسکن یکی از انواع وام مسکن است که توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی در اختیار خریداران ملک قرار می‌گیرد. هدف  وام ودیعه مسکن ، کمک به خریداران مسکن برای پرداخت پول ودیعه موردنیاز در زمان خرید مسکن است.با دریافت وام ودیعه مسکن ، خریدار می‌تواند بخشی از مبلغ ودیعه را از طریق وام تأمین کند و در نتیجه، هزینه خرید مسکن را کاهش دهد. همچنین با پرداخت قسط‌های ماهیانه وام ودیعه مسکن، می‌تواند اعتبار خود را نیز افزایش دهد.معمولاً شرایط وام ودیعه مسکن شامل مواردی مانند نرخ سود، مبلغ وام، مدت زمان بازپرداخت و شرایط پرداخت هستند. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با بانک‌ها و مؤسسات مالی مشاوره کنید.

روح‌الله اکبری در پاسخ به این پرسش که آیا پرداخت وام کمک‌ودیعه مسکن نیازمند ابلاغیه از سوی بانک مرکزی است، گفت: خیر، نیازی به ابلاغیه جدید نیست و از سال قبل این وام به اجاره‌نشین‌ها پرداخت شده است.

سادات فیرزنی دستیار وزیر راه و شهرسازی نیز اخیراً درباره وام کمک‌ودیعه مسکن برای مستأجران گفته است: به بانک مرکزی پیشنهاد داده‌ایم با استفاده از یک ابزار مالی به‌موازات وام ودیعه مسکن به اجاره‌نشین‌ها کمک کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم این پیشنهاد به‌زودی در شورای پول و اعتبار مصوب شود، بر این اساس به مستأجرانی که سال گذشته تسهیلات را دریافت کرده‌اند کمک خواهد شد.

اواخر فروردین ماه امسال علی فرنام پژوهشگر مسکن و شهرسازی با ابراز این‌که بازار اجاره مسکن یکی از بخش‌های بسیار مهم به‌شمار می‌رود که رها شده است به خبرنگار تسنیم گفته بود: کمترین حمایت‌ها از مستأجران صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که این قشر نیازمند حمایت و مجموعه اقداماتی است، افزود: یکی از راهکارها، وام ودیعه مسکن است، البته این راهکار در حد یک مسکّن است و نه بیشتر.

وی با تصریح به “تمدید پرداخت وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۲ و بیان این‌که عدد وام یعنی ۱۰۰ میلیون تومان (برای تهران) با شرایط امسال همخوانی چندانی ندارد”، اضافه کرد: این اقدام آبی روی آتش است و تورم یک سال اخیر در بخش مسکن را برای اجاره‌نشین‌ها پوشش خواهد داد. طی سال‌های اخیر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار مستأجر از این وام استفاده کرده و حداقل دیگر جابه‌جا نشده‌اند.

وی با اشاره به برنامه پرداخت وام ۷۰ و ۴۰ میلیون تومانی در کلان‌شهرها و سایر شهرها تأکید کرد: مستأجری که قراردادش تمام شده است، می‌تواند با استفاده از وام ودیعه یک سال دیگر در واحد مسکونی اجاره‌ای سکونت داشته باشد.

منبع: تسنیم


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qd8lp