گابریله پین

رسمی؛ مربی ایتالیایی بالاخره استقلالی شد | عکس

کدخبر : 16666

پس از کش و قوس های فراوان در خصوص حضور گابریله پین در استقلال، او شب گذشته وارد دبی محل اردوی باشگاه استقلال شد.

به گزارش رصد ورزشی: گابریله پین مربی ایتالیایی شب گذشته در میان استقبال مربی و کمک سرپریت استقلال وارد دبی شد تا پس از ماه ها صحبت و گمانه زنی سرانجام به کادرفنی استقلال اضافه شود.

گابریل پین که از مدت ها قبل بحث حضورش در استقلال مطرح بود و هربار به دلایلی این موضوع منتفی شد بعد از حدود 3 ماه از زمان پیشنهاد فرهاد مجیدی بالاخره استقلالی شد.

این مربی ایتالیایی بعد از توافق با مدیران باشگاه استقلال، لحظاتی پیش با استقبال رسمی صالح مصطفوی مربی استقلال و فرزاد مجیدی مدیر اجرایی این تیم، وارد شهر دوبی شد.

گابریل پین از فردا رسما کارش را با استقلال شروع می کند و به عنوان دستیار اول فرهاد مجیدی در جمع آبی های پایتخت خواهد بود.

استقلال

بیوگرافی گابریله پین

گابریله پین رزومه خوبی در فوتبال اروپا دارد، به عنوان دستیار پراندلی در تیم ملی ایتالیا عنوان نائب قهرمانی یورو 2012 و سومی جام کنفدراسیون ها در سال 2013 را به دست آورده و در جام جهانی 2014 نیز روی نیمکت لاجوردی پوشان حضور داشت. پارما، فیورنتینا، گالاتاسرای، والنیسا، النصر امارات و جنوای ایتالیا تیم های هستند که این مربی سابقه حضور بر روی نیمکتشان را در کارنامه دارد.

پس از اینکه مجیدی بابت انتخاب پین از سوی کاناوارو به جمع بندی نهایی رسید، مذاکرات با او را آغاز کرد و پس از توافق شخصی، پین را به عنوان مشاور خود برگزید. دستیار سابق چزاره پراندلی حتی مسابقات استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را زیر نظر داشت و در این خصوص شناخت کافی از ترکیب و سیستم آبی پوشان دارد.

گابریله پین که همواره به عنوان دستیار چزاره پراندلی در تیم های مختلف حضور داشته، تا همین چند ماه پیش به همراه این مربی کهنه کار در تیم فیورنتینا حضور داشت ولی به دلایل شخصی پراندلی از جمله مشکلات افسردگی، از این تیم جدا شد و حالا مشاور مجیدی پس از چند ماه حضور در سری آ ایتالیا، عازم ایران می شود تا به کادرفنی استقلال اضافه شود.

گابریله پین در شهرستان وتریو ونه تو که در استان ترویزو واقع شده، به دنیا آمده است. این مربی ۵۹ ساله، در دوران  بازی به عنوان یک هافبک میانی به میدان می رفت. گابریله فوتبالش را در تیم زیر ۱۹ ساله های باشگاه یوونتوس آغاز کرد و در فصل ۱۹۸۲ به تیم سانرمو منتقل شد.

گابریله پس از یک سال بازی در این تیم به تیم فورمو منتقل شد. این هافبک ایتالیایی سال ۱۹۸۵ به تیم پارما منتقل شد و پس از درخشش در این تیم نظر مدیران یوونتوس را جلب کرد و به این قدرت فوتبال ایتالیا منتقل شد اما تنها یک سال در این تیم باقی ماند و در پایان فصل راهی تیم لاتزیو شد. گابریله پین در لباس یوونتوس دهه ۸۰ گابریل از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۲ برای لاتزیو بازی کرد و در این مدت ۱۹۶ بازی برای لاتزیویی ها انجام داد.  گابریله از آن دسته هافبک هایی محسوب می شد که دارای وظایف دفاعی بود و در این مدت برای لاتزیو ۱۵ گل به ثمر رساند.

پس از درخشش در لاتزیو، گابریله سال ۹۲ راهی پارما شد و افتخارات زیادی هم با پارمایی ها به دست آورد و تا سال ۹۷ هم در این تیم بازی کرد. گابریله فوتبال خود را در پیاچنزا به پایان رساند.

پین یکی از ارکان پارمای دهه نود بود که به قهرمانی لیگ اروپا رسید و ۹۷ بازی برای این تیم انجام داد.

گابریله در طول دوران مربی گری اش همواره یکی از ارکان کادر فنی تیم های چزاره پراندلی بوده و با این سرمربی همکاری بسیاری داشته است. پین در کنار پراندلی پین خیلی زود وارد دنیای مربیگری شد و سال ۹۹ مربیگری تیم زیر ۱۹ ساله های پارما را برعهده گرفت و سال ۲۰۰۱ به کادرفنی تیم اصلی رسید و پراندلی را در پارما همراهی کرد و ۸۵ بازی به عنوان دستیار در کادر فنی این سرمربی حضور داشت. پین در پارما تجربه همکاری با سرمربیانی همچون دنیله پاسارلا را هم داشت.

پین سال ۲۰۰۴ به رم منتقل شد و خیلی زود با پراندلی در سال ۲۰۰۵ به فیورنتینا رفت و ۲۵۰ بازی کنار پراندلی تا سال ۲۰۱۰ روی نیمکت فیوره ای ها نشست. فیورنتینا یکی از درخشان ترین سال های خودش را زیر نظر پراندلی و دستیارانش گذراند. فیورنتینا با پراندلی به سهمیه رقابت های اروپایی رسید.

پراندلی و پین در گالاتاسرای پس از این که چزاره پراندلی راهی تیم ملی ایتالیا شد، پین نیز به همراه او وارد کادرفنی تیم ملی شد و این سرمربی را در بازی های یورو ۲۰۱۲، جام کنفدراسیون های ۲۰۱۳ و جام جهانی ۲۰۱۴ همراهی کرد و در این مدت به یک نایب قهرمانی در یورو و کسب مقام سوم در جام کنفدراسیون ها رسیدند.

پراندلی و پین در تیم ملی ایتالیا پس از خروج پراندلی از ایتالیا، پین در گالاتاسرای و جنوا نیز پراندلی را همراهی کرد و همکاری این دو مربی آن قدر تنگاتنگ بود که این مربی، پراندلی را همین چند ماه پیش در فیورنتینا نیز همراهی کرد، اگرچه پراندلی خیلی زود از فیورنتینا استعفا کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه