اخبار اقتصادی

انفجار قیمت بیت کوین

کدخبر : 17070

بنگاه معاملات ارزی دیجیتال همچنین پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به سقف قیمتی تاریخی ۱۵۰ هزار دلار برسد.

قیمت بیت کوین نوسان شدیدی را تجربه کرده است. قیمت بیت کوین در هفته گذشته رکورد تازه ۶۷ هزار دلاری را برای خود ثبت کرد. در معاملات امروز بازار جهانی ارز‌های دیجیتال قیمت بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتالی به ۶۱ هزار و ۳۶۰ دلار رسیده است. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۱.۱ درصدی را به ثبت رسانده و در مجموع هفت روز گذشته رشدی ۰.۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.بنگاه معاملات ارزی دیجیتال همچنین پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به سقف قیمتی تاریخی ۱۵۰ هزار دلار برسد.

قیمت بیت کوین چقد است؟

 بیت کوین

قیمت: ۶۰ هزار و ۵۷۵.۰۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۳ درصد افزایش

قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار خواهد رسید

قیمت بیت کوین

اگرچه این روز‌ها بیت کوین روندی نزولی در پیش گرفته است و از نقطه اوج خود یعنی کانال ۶۷ هزار دلاری فاصله بسیاری دارد، اما تحلیل‌گران بازار کریپتو معتقدند هدف قیمتی بیت کوین تا ۹۰.۰۰۰ دلار افزایش‌یافته و بعد از اصلاح، به ۱۰۰.۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط صرافی Kraken، ماینر‌های بیت کوین و هولدر‌های بلندمدت همچنان دارایی خود را حفظ کرده و به انباشت این رمزارز ادامه می‌دهند که باعث کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت آن در کوتاه مدت شده است.

ویلی وو، تحلیلگر ارشد ارز‌های دیجیتال عقیده دارد ممکن است روند صعودی بیت‌کوین تا یک سال دیگر ادامه داشته باشد. ویلی وو عقیده دارد که عمده سرمایه‌گذاران چشم‌انداز مثبتی در رابطه با بیت‌کوین دارند و همین موضوع باعث می‌شود تا خرید قابل توجهی انجام شود و در بلندمدت تاثیر مثبتی بر بیت‌کوین داشته باشد.

این کاشناس با اشاره به جدول داده‌های زنجیره‌ای زمانی پیش‌بینی کرد ممکن است چرخه صعودی بیت‌کوین تا سال آینده تمدید شود. او عقیده دارد در بدبینانه‌ترین حالت بیت‌کوین در نیمه اول سال آینده ۵۰ درصد رشد می‌کند. به عبارتی ویلی وو عقیده دارد که بیت‌کوین قطعا در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به کانال ۱۰۰ هزار دلاری می‌رسد.

عامل افزایش قیمت بیت کوین نهنگ‌ها هستند

قیمت بیت کوین


به نقل از زی کریپتو، عامل افزایش قیمت اخیر بیتکوین نهنگ‌ها هستند. بر اساس گزارشات صرافی کراکن، نهنگ‌ها مقدار زیادی رمزارز بیتکوین خریداری کرده اند و هنوز قصد فروش آن را ندارند. فعالان بازار در حال هجوم به موقعیت‌هایی هستند که بازار کریپتو را به بالاترین حد خود می‌رساند. بیتکوین یکی از ارز‌های دیجیتال می‌باشد که در دوره اخیر پیشتاز بوده است. دلیل این امر فشار خرید گسترده از سوی نهنگ هاست.

افزایش تعداد نهنگ‌های بیتکوین نتیجه افزایش خوش بینی به روند صعودی این رمزارز می‌باشد. از آنجا که نهنگ‌ها به جای سود بردن، رمزارز‌های بیشتری به موجودی خود اضافه می‌کنند، می‌توان مننتظر رشد بیشتری در بازار بود.

قیمت لحظه ای بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین مشاهده می‌شود که این ارز در بلند مدت در یک کانال صعودی قرار دارد و بعد از برخور با سقف کانال مغلوب گشته و به سمت پایین متمایل گشته است. در دید کوتاه مدت قیمت بیت‌کوین در حال نوسان در یک کانال نزولی است و مجداا بعد از برخورد با سقف آن نتوانست بر این روند نزولی چیره شود و عقب نشینی کرد. بر اساس اندیکاتور MACD و اسکوییز مومنتوم از قدرت روند صعودی کاسته شده است. همچنین در تایم فریم ۴ ساعته کندل‌های قیمتی در پایین ابر کومو ایچیموکو قرار گرفته‌اند. بنابراین مجموع عوامل احتمال کاهش قیمت را بیش از افزایش آن پیش‌بینی می‌کنند.

در کنار شرایط تکنیکالی، بالا بودن شاخص open interest نیز احتمال اصلاح قیمتی را بالا می‌برد.

در کوتاه مدت قیمت بیت کوین در یک مثلث در حال نوسان است که سقف آن را به سمت بالا شکسته است و به نظر می‌رسد در حال پولبگ زدن به آن در سطح حدودا ۶۰ هزار دلار است. به طور کلی سطح ۵۷ الی ۶۰ هزار دلار یک سطح حمایتی برای بیتکوین محسوب می‌شود که در صورت از دست دادن این حمایت مثلث فوق بی‌اعتبار می‌شود. همچنین اگر بیت‌کوین قادر به حفظ حمایت اشاره شده نباشد احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا ۵۴ هزار دلار وجود دارد.

با افزایش دو برابری دستگاه‌های ATM بیت کوین قیمت بیت کوئین افزایش می یابد.

قیمت بیت کوین

تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین امسال به ۳۰،۰۰۰ رسیده است که این میزان نسبت به روزهای آغازین سال ۲۰۲۱ دوبرابر شده است. داده‌های کوین ای‌تی‌ام ریدار (Coin ATM Radar) نشان می‌دهند که در تاریخ ۱ ژانویه تعداد ۱۴،۰۱۶ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال ثبت شده بودند و تا ۲۷ اکتبر این عدد به ۳۰،۰۱۱ رسیده است.

براساس داده‌های این وبسایت، این دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال در ۷۶ کشور پخش شده‌اند.

بر اساس توییت منتشر شده توسط رئیس‌جمهوری السالوادور، Nayib Bukele، این کشور همزمان با کاهش قیمت بیتکوین در روز گذشته نسبت به خرید ۴۲۰ بیتکوین دیگر اقدام کرد. با این حساب، کشور السالوادور اکنون ۱۱۲۰ بیتکوین در اختیار دارد.

پس از انجام این خرید و با افزایش مجدد قیمت بیت کوین، Bukele با انتشار توییت دیگری از خرید سودآور خود ابراز خرسندی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه