دوشنبه 25 تیر 1403 - 15 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/26 13:32
فدراسیون فوتبال
کد خبر: 127191

ماجرای دسته گل 20 هزار دلاری فدراسیون فوتبال! | چه کسی مقصر است؟

یک ضرر هنگفت مالی دیگر در فدراسیون فوتبال به وجود آمده است.

به گزارش رصدورزشی -فدراسیون فوتبال در طول سال پرونده های مالی متعددی دارد. فدراسیون فوتبال به این ضررها عادت کرده است. اخیرا یک مورد دیگر در فدراسیون فوتبال رخ داده است. حالا فدراسیون فوتبال با یک ضرر دیگر روبرو است. اما ماجرای این ضرر مالی در فدراسیون فوتبال چیست؟

به گزارش فارس، پاداش ۲۰ هزار دلاری اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بابت پیروزی تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۲۰۲۲ روسیه مقابل ولز، بحثی بود که در یک سال اخیر انتقادات زیادی به اعضای این هیات رئیسه شد.

این موضوع در کنار حواله خودرو ملی‌پوشان در یک سال اخیر حواشی زیادی را به وجود آورد که با حساسیت نهادهای نظارتی همراه شد. در نهایت نیز با دستورهای صادر شده، به اعضای هیات رئیسه اعلام شد باید پاداش‌های خود را بازگردانند.

ضمن اینکه پیش از شروع جام ملت‌ها فدراسیون فوتبال نامه‌ای را از سازمان بازرسی دریافت کرد که به جز بازیکنان و اعضای کادرفنی، هیچکس حق دریافت پاداش بابت این مسابقات را ندارد.

مهدی تاج از همان آغاز منتشر شدن خبر پرداخت پاداش ۲۰ هزار دلاری به اعضای هیات رئیسه اعلام کرد ریالی بابت پیروزی مقابل ولز پاداش نگرفته است‌.

با این وجود برخی اعضای هیات رئیسه اعلام کردند با توجه به مصوبه هیات رئیسه، دریافت این مبلغ غیرقانونی نبوده اما اکنون که نهادهای نظارتی آنها را ملزم به پس دادن پول به خزانه فدراسیون کرده‌اند، برخی اعضا اقدام به بازگرداندن این مبالغ کرده‌اند.

با این وجود نکته‌ عجیب ضرر تقریبا هنگفتی است که برخی از این افراد در زمان بازگرداندن پاداش متحمل شده‌اند. ظاهرا یکی از اعضای هیات رئیسه که به تازگی پاداش خود را بازگردانده حدود 300 میلیون تومان برای تبدیل ریال به دلار ضرر کرده است. این ضرر نیز به دلیل ما به التفاوت قیمت دلار از سال گذشته تا امروز بوده است!

حال باید دید آیا همه نفراتی که پاداش خود را بازگردانده‌اند متحمل چنین خسارتی شده‌اند یا خیر؟


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4vvlp6