شنبه 11 آذر 1402 - 02 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/01/24 06:35
پرسپولیس | پرسپولیس و مس کرمان | پرسپولیس در لیگ برتر
کد خبر: 38467

پرسپولیس و مس کرمان بازی مهم لیگ برتر | صحبت های سرمربی مس جنجالی شد

در جلسه‌ای قبل از بازی بین تیم مس کرمان و پرسپولیس، مربی تیم مس کرمان انتقادات شدیدی را به سیستم داوری اعلام کرد.

پرسپولیس باشگاه مطرح لیگ برتر ایران است. بازی بعدی تیم پرسپولیس در مقابل مس کرمان می باشد که بازی مهمی است و می تواند سرنوشت قهرمان لیگ را جابجا کند. آرتا منهاجی، مربی تیم فوتبال مس کرمان، امروز در نشست خبری پیش از دیدار با پرسپولیس در هفته بیست و ششم لیگ برتر حاضر شد و پس از صحبت‌های ابتدایی درباره شرایط پرسپولیس، اظهارات تندی علیه عملکرد داوران داشت و گلایه‌های خود را نسبت به سوت‌هایی که زده می‌شود، مطرح کرد.

* امیدوارم این میراث باقی بماند

منهاجی در ابتدا گفت: دوست دارم به مردم خوب کرمان تبریک بگویم و یادآوری کنم که خوشحال هستیم از اینکه می‌توانند تیم‌های محبوب‌شان را از نزدیک ببینند و چه تیم خود ما و چه طرفداران پرسپولیس امکان این را دارند که به استادیوم بیایند و از نزدیک شاهد یک رقابت خوب باشند. این موهبتی است که نباید فراموش کنیم؛ به هر حال با صعود و حضور مس کرمان در لیگ برتر، این امکان برقرار شده و امیدوارم که متوجه حساسیت قضیه و بقای این داستان باشیم تا این میراث باقی بماند و در آینده هم مردم بتوانند از هیجان ورزش لذت ببرند و چیزی را که عاشق آن هستند، از نزدیک ببینند و استفاده کنند.

* یک کاملا رو در رو، حساس و پرهیجان داریم

او در خصوص شرایط پرسپولیس عنوان کرد: وضعیت پرسپولیس مشخص است؛ یک تیم باکیفیت با ملی‌پوشان زیاد و کادرفنی باتجربه. لازم نیست صحبت‌های زیادی انجام شود؛ همه آنها را می‌شناسیم و کیفیت‌شان را می‌دانیم. تیم ما هم این روزها در جایگاهی که دارد، نشان داده چقدر تغییر کرده و کیفیت آن بالاتر آمده است. فکر می‌کنم فردا یک جنگ کاملا رو در رو و حساس و پرهیجانی داشته باشیم و قطعا مبارزه بر سر سانتی‌مترها خواهد بود و کسی کوتاه نمی‌آید. پیش‌بینی من این است که یک بازی پرهیجان و درگیرانه داشته باشیم و از همین رو با سابقه ذهنی‌ای که داریم، نگران وضعیت داوری هستیم.‌

* با پدیده‌ای مواجه هستیم که می‌بینند و نمی‌گیرند

او سپس انتقادات خود از داوری را آغاز کرد و گفت: نگاه ما جانبدارانه نیست و حتی بحث پرسپولیس هم نیست و ما یک نگاه کلی‌تر و یک نگرانی جامع‌تر داریم. من به عنوان یک فوتبالی باید بگویم صحبتم این بازی نیست و فراتر از این بازی است؛ هر لحظه عمق نگرانی‌های ما بیشتر می‌شود و اتفاقاتی رخ می‌دهد. من متوجه این هستم که یکی از ارکان اساسی فوتبال، داوری است. همانطور که دو تیم باید حضور داشته باشد، داور هم باید باشد و در صورت نبودن او، فوتبالی در کار نیست. دوستان خیلی خوبی در جامعه داوری داریم و می‌دانیم که بسیاری از آنها هم زحمت می‌کشند اما علت نگرانی‌هایم را می‌گویم؛ ما با چیزی مواجه شده‌ایم که من هفته گذشته به این نتیجه رسیدم حتی ورود VAR هم کمکی به ما نخواهد کرد. VAR و تکنولوژی، زمانی می‌تواند به داوری‌ها و بالا رفتن کیفیت بازی ما کمک کند که داور یک صحنه را ندیده و از چشمش دور مانده و می‌بیند و تشخیص می‌دهد و تجدید نظر می‌کند اما ما در حال حاضر با پدیده دیگری مواجه هستیم؛ دیدن و نگرفتن. این ربطی به VAR ندارد و تشخیص اشتباه است و دیده و نگرفته است.

* یک سوگیری ذهنی در میان است

منهاجی با اشاره به صحنه‌ای از دیدار هفته گذشته مس کرمان برابر صنعت نفت که مسی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند، ادامه داد: می‌گویند دست در حال عادی بوده است. چطور ممکن است در حالت عادی بوده باشد؟ دفاع حریف به سمت دروازه‌اش می‌دویده و توپ ارسال شده و ۳۰ متر فاصله داشته، پس زمان کافی هم بوده است. بعد از ارسال خودش به سمت دروازه حریف می‌دویده و بدن چرخیده و دست کامل باز شده و توپ به دست خورده است. این چطور می‌تواند در حالت عادی باشد؟ این حالت عادی است؟ حتی اگر صد تا VAR هم بیاورند، فرقی نمی‌کند. به جای آن درس‌هایتان را بخوانید. به نظر من قبل از اینکه VAR بیایند به آموزش‌هایمان فکر کنیم و مرور کنیم. امیدوارم اشتباه کنم و اصلا بحثم بر سر تیم خاصی نیست اما اشتباهم این است که یک سوگیری ذهنی این وسط وجود دارد؛ یا خودآگاه و یا ناخودآگاه. نمی‌دانم و ورود هم نمی‌کنم ولی بر اساس سوابق ذهنی‌شان جلو می‌روند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4vqyyp