جمعه 25 خرداد 1403 - 14 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/25 02:32
قیمت خودرو | قیمت خودرو الان
کد خبر: 41191

گرانی دوباره قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز 25 خرداد 1402 | قیمت خودرو های منتاژی امروز

قیمت خودرو به‌دلیل نوسانات روز گذشته نرخ ارز، با نرخ‌های عجیبی معامله شد. برخی خودروها کاهش نسبتا بالا برخی افزایش اندک و برخی دیگر ثبات قیمتی را تجربه کردند.

قیمت خودرو دوباره گران شد. قیمت خودرو شاید دوباره ارزان شود. قیمت خودرو مدام در حال بالا و پایین است. ولی قیمت خودرو نسبت به گذشته به شدت گران است. قیمت خودرو را در مطلب زیر بخوانید.

قیمت خودرو امروز 24 خرداد ماه 1402، باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، با تغییراتی مواجه شد.

با نگاه به روند کلی بازار طی چند هفته اخیر، می‌توان متوجه شد که اکثر روزها، قیمت خودرو با کاهش روبه رو بود. اما امروز با وجود اینکه برخی خودروها دوباره کاهشی بودند، برخی دیگر نوسان روبه بالایی داشتند. این امر احتمالا به‌دلیل نوسانات روز گذشته نرخ ارز و نااطمینانی خریداران رخ داده باشد.

از سویی انتشار اخبار مربوط به آزادسازی واردات، به فشار فروش و کاهش قیمت‌ها می‌افزاید و از سوی دیگر با افزایش نرخ دلار در بازار آزاد، نااطمینانی نسبت به افزایش قیمت خودرو در خریداران بیشتر می‌شود و اقدام به خرید خودرو می‌کنند. بنابراین در برخی خودروها، کاهش قیمت و در برخی دیگر افزایش قیمت به‌چشم می‌خورد.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید 131 و پراید 111 که روز گذشته کاهش 5 میلیونی داشتند، امروز بدون تغییر قیمت مانده و به‌ترتیب در همان نرخ‌های 325 میلیون تومان و 345 میلیون تومان معامله شد.

کوییک S دنده‌ای با 6 میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، سعی در کاهش اختلاف قیمتی خود با پراید داشت که تاحدودی موفق بود.

پژو 207i دنده دستی جزو خودروهایی بود که بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد. این خودرو با 19 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به قیمت 550 میلیون تومان معامله شد.

تارا اتوماتیک اما بر خلاف 207، افزایش قیمت را برگزید و با 14 میلیون تومان افزایش، به نرخ 761 میلیون تومان دست یافت.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودروهای مونتاژی، شرایط کمی متفاوت‌تر بود. در واقع این بازار، افزایش قیمت کمتری نسبت به خودروهای داخلی تجربه کرد.

ام‌وی‌ام X22 PRO، بار دیگر کاهشی شده و با 35 میلیون تومان دیگر کاهش، به مبلغ 915 میلیون تومان خرید و فروش شد.

بسترن B30، از زمان انتشار اخبار مبنی‌بر آغاز تولید دوباره آن، با کاهش نسبتا شدیدی روبه‌رو بود، بار دیگر 50 میلیون تومان تنها در یک روز کاهش داشت. به‌این ترتیب این سدان چینی، به نرخ یک میلیارد و 250 میلیون تومان معامله شد.

جک S5 نیوفیس، اما شاید تنها خودروی مونتاژی بازار بود که با افزایش بسیار اندکی روبه‌رو شد. این کراس‌اوور کرمان موتور، با یک میلیون تومان افزایش، به قیمت یک میلیارد و 500 میلیون تومان رسید.

کراس‌اوور SX5 فرداموتورز، یکی از بیشترین کاهش در بین کل محصولات بازار را تجربه کرد. این خودرو با 70 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به کانال یک میلیارد و 350 میلیون تومان سقوط کرد


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4vqbkj