شنبه 23 تیر 1403 - 13 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/04 12:55
باشگاه پرسپولیس
کد خبر: 128040

تصمیم جنجالی در باشگاه پرسپولیس | این مرد به پرسپولیس می خورد؟!

مثل اینکه قرار است یک تصمیم جنجالی در باشگاه پرسپویلس گرفته شود.

به گزارش رصدورزشی - پرسپولیس هنوز سرمربی ندارد. تمام تلاش های مدیران پرسپولیس برای انتخاب سرمربی پرسپولیس هنوز حاصلی در برنداشته است. مدیران پرسپولیس هنوز در تلاش هستند اما گویا تصمیم جدیدی هم گرفته اند. این تصمیم مدیران پرسپولیس ممکن است جنجالی باشد. پرسپولیس قرار است تمرین دهنده کنونی این تیم را به عنوان سرمربی انتخاب کند. 

پرسپولیسی‌ها روز گذشته رسماً از 2 خرید خود در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه رونمایی کردند و طی یک ویژه‌برنامه، پیوستن عبدالکریم حسن و عیسی آل‌کثیر به تیم‌شان را اعلام کردند تا فعالیت نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان پایتخت آغاز شود؛ آن‌هم در حالی‌که بعد از استعفا و کناره‌گیری یحیی گل‌محمدی از هدایت پرسپولیس، هنوز رسماً جانشین او مشخص نشده و تلاش مدیران باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین او فعلاً بی‌ثمر بوده است.

در این خصوص، فوتبال 360 در گزارشی نوشته که مدیران باشگاه پرسپولیس به صورت ویژه مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ را در 2 مرحله پیش بردند اما هر 2 بار پاسخ سرمربی کروات منفی بود و او از پرسپولیسی‌ها خواست تا به سراغ دیگر گزینه‌هایش بروند؛ چرا که ایوانکوویچ صراحتاً اعلام کرده در مقطع کنونی تمایلی به بازگشت به پرسپولیس ندارد و به دلیل مشکلات شخصی نمی‌تواند سکان هدایت سرخ‌پوشان را برعهده بگیرد. بعد از آنکه مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ به بن‌بست رسید، مدیران باشگاه پرسپولیس مذاکرات خود با دیگر گزینه‌ها را آغاز کردند و امیدوار بودند تا بتوانند به سرعت با بهترین گزینه برای جانشینی یحیی گل‌محمدی به توافق برسند.

8 گزینه مطرح شدند، با هیچ‌کدام توافق نهایی نشد!

ولادیمیر پتکوویچ، جیانی دی‌بیاسی، ژوزه پسیرو، آنتونیو کونسیسائو و مارکوس پاکتا از جمله سرمربیان خارجی بودند که در روزهای گذشته مدیران باشگاه پرسپولیس با آن‌ها وارد مذاکره شدند در پتکوویچ به دلیل مسائل مالی در همان وهله نخست به درخواست پرسپولیسی‌ها پاسخ منفی داد و کونسیسائو هم اعلام کرد که در مقطع کنونی تمایلی به حضور در فوتبال ایران ندارد. پسیرو با توجه به فعالیت در جام ملت‌های آفریقا در کسوت سرمربی تیم ملی نیجریه، پاسخ دادن به پیشنهاد پرسپولیسی‌ها را به بعد از پایان جام ملت‌ها موکول کرده و همین مسئله باعث شده تا مذاکرات شکست بخورد.

مارکوس پاکتا جدی‌ترین گزینه مطرح شده در طول 48 ساعت گذشته بود که گفته می‌شود با وجود توافقات اولیه، با توجه به اینکه او تحت قرارداد یک باشگاه الجزایری است، پرسپولیسی‌ها کار سختی برای دریافت رضایت‌نامه‌اش دارند. فران اسکریبا، فرانک فودا و چسواو میشنیویچ دیگر گزینه‌هایی بودند که برای هدایت پرسپولیس نام‌شان به میان آمده اما مدیران باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته‌اند جانشین یحیی گل‌محمدی را مشخص کنند و طبق آخرین وعده درویش، قرار است سرمربی جدید فردا (پنجشنبه) مشخص شود.

سرمربی جدید در امارات معارفه می‌شود؟

پرسپولیسی‌ها براساس هماهنگی‌های به عمل آمده قرار است فردا (پنجشنبه) برای گذراندن اردوی آماده‌سازی عازم امارات شوند و به نظر می‌رسد که سرمربی جدید سرخ‌پوشان در اردوی امارات معارفه خواهد شد. جالب آنکه یک چهره غیرمنتظره به صف مدعیان نیمکت پرسپولیس اضافه شده و آن‌هم اوسمار ویرا است. ویرا که در دوره گل‌محمدی در نقش دستیار اول او فعالیت می‌کرد، در حال حاضر سرمربی موقت سرخ‌پوشان پایتخت است و گفته می‌شود که رایزنی‌های اولیه با ویرا برای پذیرش هدایت پرسپولیس انجام شده و این احتمال وجود دارد که پیش از سفر به امارات، این مربی برزیلی در کسوت سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت معرفی شود.

ویرا در نزدیک‌ترین فاصله به نیمکتِ یحیی!

مدیران باشگاه پرسپولیس در حالی با گزینه‌های جانشینی یحیی گل‌محمدی وارد مذاکره شدند که یکی از شروط آن‌ها، ادامه فعالیت اوسمار ویرا و په‌په لوسادا بود و حالا با توجه به شکست در مذاکرات انجام شده، گفته می‌شود ویرا خود گزینه هدایت پرسپولیس است و این احتمال وجود دارد که طی 24 ساعت آینده، این مربی برزیلی بعد از دریافت حکم سرمربیگری موقت، حکم سرمربیگری‌اش تا پایان فصل را هم از درویش بگیرد تا رسماً در قامت جانشین یحیی گل‌محمدی انتخاب شود! ویرا در فوتبال باشگاهی برزیل سابقه سرمربیگری هم در کارنامه‌اش دارد و باید در صورت پذیرش سمت سرمربیگری پرسپولیس، این مربی 48 ساله چه عملکردی را از خود به جای می‌گذارد.

منبع: خبرآنلاین


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4ppywr