پنج‌شنبه 03 خرداد 1403 - 23 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/22 09:13
مسکن
کد خبر: 41013

سیر نزولی بازار مسکن | همه فروشنده مسکن هستند

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به کاهش قیمت مسکن در روزهای اخیر، گفت: عرضه مسکن در بازار افزایش یافته و بازار مسکن در دست مصرف‌کننده است و خریداران دارای قدرت انتخاب بیشتری هستند.

 داوود بیگی‌نژاد در مورد بازار و قیمت  مسکن، افزود: سیاست‌های حمایتی دولت از یک سو و رکود بازار در بخش قیمت مسکن موجب شده تا با تداوم این روند شاهد عدم افزایش قیمت مسکن در امسال باشیم.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی با توجه به اینکه دلالان و سوداگران نمی‌توانند از یک سو واحدهای خود را بفروشند و از سوی دیگر با توجه به اینکه از آینده مسکن بی‌اطلاع هستند، دیگر نمی‌توانند واحدهای خود را احتکار کنند، بنابراین اقدام به فروش واحدهای خود می‌کنند.

مسکن

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه عرضه مسکن در بازار افزایش داشته است، گفت: با رشد عرضه‌ها، قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفتند و خریداران دارای قدرت انتخاب بیشتری هستند؛ بنابراین بازار امروز مسکن در دست مصرف کننده‌ها است.

بیگی‌نژاد تاکید کرد: کاهش قیمت مسکن منوط به کاهش قیمت مصالح و عوامل دیگر است که دولت در سطح بسیار وسیع در حال پیگیری این موضوع است تا هزینه ساخت را کاهش دهد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mqkow