شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/04/10 13:29
هواشناسی| هواشناسی تهران
کد خبر: 41713

هواشناسی امروز | امروز و فردا این استان‌ها بارانی و خنک می‌شوند

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور مبنی بر رگبار، رعد و برق، وزش باد و خیزش گرد و خاک اعلام کرد.

هواشناسی علمی است که بر روی مطالعه و پیش‌بینی شرایط جوی تمرکز دارد. هواشناسی شامل مشاهده، تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی عواملی مانند دما، رطوبت، باد، بارش و سایر شرایط جوی است.برای پیش‌بینی هواشناسی ، محققان و هواشناسان از داده‌های جوی فعلی و گذشته، مدل‌های ریاضی و الگوریتم‌های پیچیده استفاده می‌کنند. این اطلاعات به آن‌ها کمک می‌کند تا تغییرات پیش‌رو در آب و هوا را پیش‌بینی کنند.هواشناسی برای بسیاری از فعالیت‌ها و صنایع مهم است. برای مثال، کشاورزی، حمل و نقل، هوانوردی، تولید برق و توریسم از پیش‌بینی دقیق آب و هوا بهره‌برداری می‌کنند. همچنین، هواشناسی باعث ارائه هشدارهای طوفان، سیل، خشکسالی و دیگر پدیده‌های جوی خطرناک می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که امروز (شنبه‌) با نفوذ جریانات‌ خنک‌ شمالی‌ کاهش‌ نسبی‌ دما در نوار شمالی‌ کشور به‌ ویژه استان‌های ساحلی‌ خزر و اردبیل‌ رخ‌ خواهد داد.

در این‌ روز در استان‌های ساحلی‌ خزر، اردبیل‌، شمال استان‌های آذربایجان شرقی‌ و خراسان شمالی‌ و ارتفاعات‌ البرز مرکزی رگبار و رعد و برق‌ و وزش‌ باد شدید موقت‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

یکشنبه‌ این‌ وضعیت‌ با شدت‌ کمتر در استان‌های ساحلی‌ خزر و ارتفاعات‌ البرز مرکزی تداوم دارد.

روزهای دوشنبه‌ و سه‌شنبه‌ در ارتفاعات‌ البرز مرکزی و چهارشنبه‌، علاوه بر این‌ مناطق‌، در ارتفاعات‌ شمال غرب‌ بارش‌ پراکنده پیش‌بینی‌ می‌شود.

شنبه‌ در شمال شرق‌ ، شرق‌ و استان‌های واقع‌ در دامنه‌های جنوبی‌ البرز مرکزی و شرقی‌ و یکشنبه‌ تا سه‌شنبه‌ در شمال شرق‌ و شرق‌ کشور وزش‌ باد شدید گاهی‌ گرد و خاک‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

دریای خزر طی‌ روزهای شنبه‌ و یکشنبه‌ و شرق‌ دریای عمان و خلیج‌ فارس‌ تا روز دوشنبه‌ مواجند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mm6z8