شنبه 26 خرداد 1403 - 15 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/07 13:48
امیر قلعه نویی
کد خبر: 128313

امیر قلعه نویی و یک رکورد دلچسب | از ژنرال بعید بود!

امیر قلعه نویی به یک رکورد ویژه در جام ملت های آسیا دست یافته است.

به گزارش رصدورزشی - امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال امیدواری زیادی به موفقیت این تیم در جام ملت های آسیا دارد. امیر قلعه نویی رکوردی ویژه دارد. رکورد امیر قلعه نویی شکست ناپذیری در جام ملت های آسیا است. واقعیت این است که این رکورد از امیر قلعه نویی بعید بود! امیر قلعه نویی البته فرصت دارد این رکورد را حتی بهتر هم بکند.

به گزارش فارس، «سوریه به دنبال شکستن طلسم 50 ساله مقابل ایران است»، این تیتر گزارش امروز (شنبه) سایت الکوره درباره آمار خارق العاده تیم ملی ایران مقابل سوریه است.

تیم ملی سوریه 17 بار مقابل ایران بازی کرده که تنها یک بار در سال 1973 به پیروزی رسیده است. 11 بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده و 5 بار ایران برنده شده است.

الکوره می نویسد که «روی نیمکت ایران امیر قلعه نویی نشسته که باخت را نمی شناسد» و در 13 بازی اش با ایران 11 برد کسب کرده و در 2 بازی به نتیجه تساوی رضایت داده است.

تیم ملی فوتبال کشورمان با صعود به عنوان صدرنشین مرحله گروهی جام ملت های آسیا قرار است چهارشنبه به مصاف سوریه بود. شاگردان قلعه نویی در 3 بازی مرحله گروهی 3 برد کسب کردند، 7 گل به ثمر رساندند و 2 گل دریافت کردند.

رسانه عربی معتقد است تیم ملی ایران با هدایت قلعه نویی «بیشترین شانس» را در میان تیم های دیگر برای رسیدن به «قهرمانی جام ملت های آسیا را دارد» تا چهارمین قهرمانی ایران را جشن بگیرد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mjxnj