شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/10 03:05
مدیران بانکی
کد خبر: 40310

این بانک به کارمندان خود یک میلیارد و ۲۷ میلیون وام می‌دهد

بیشترین تسهیلات اعطایی به کارکنان در میان بانک‌های کشور نشان می‌دهد پست بانک ایران با اعطای متوسط تسهیلات یک میلیارد و 27 میلیون تومان به هر کارمند، در رتبه اول بالاترین تسهیلات اعطایی به کارکنان قرار دارد.

روزنامه فرهیختگان وضعیت تسهیلات‌دهی 30 بانک و موسسه اعتباری به کارمندان و مدیران بانکی را بررسی کرده است. 

به گزارش فرهیختگان، بخش‌های مهم این گزارش را در ادامه می‌خوانید: 

بررسی اطلاعات مربوط به تسهیلات اعطایی بانک‌های کشور به کارکنان خود نشان می‌دهد از مجموع 30 بانک و موسسه اعتباری که اطلاعات منتشره داشتند، حجم کل تسهیلات به 164 هزار و 263 میلیارد تومان می‌رسد که در این میان بانک سپه با اعطای تسهیلات 30 هزار و 853 میلیارد تومانی در رتبه نخست، بانک ملی با مجموع تسهیلات 24 هزار و 911 میلیارد تومانی در رتبه دوم و بانک صادرات با 17 هزار و 143 میلیارد تومان تسهیلات کارمندی در رتبه سوم قرار دارند. 

متوسط تسهیلات اعطایی شبکه بانکی به هر کارمند (بدون در‌نظر گرفتن بازنشستگان) به 777 میلیون تومان می‌رسد؛ همچنین نگاهی به بیشترین تسهیلات اعطایی به کارکنان در میان بانک‌های کشور نشان می‌دهد پست بانک ایران با اعطای متوسط تسهیلات یک میلیارد و 27 میلیون تومان به هر کارمند، در رتبه اول بالاترین تسهیلات اعطایی به کارکنان قرار دارد. پس از پست بانک نیز بانک صنعت و معدن با اعطای تسهیلات یک میلیارد و 14 میلیون تومانی به‌طور متوسط به هر کارمند در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن نیز بانک رفاه با تسهیلات یک میلیارد تومانی در رتبه سوم قرار دارد.

از بعد کمترین تسهیلات اعطایی به کارکنان باید گفت بانک قرض‌الحسنه رسالت با اعطای 127 میلیون تومان تسهیلات به هر کارمند و در میان بانک‌های کشور کمترین میزان اعتبار پرداختی را به ثبت رسانده است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4jeqaz