جمعه 24 فروردین 1403 - 12 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/03 06:11
سمات/
کد خبر: 35658

عبور پرداخت سود سنواتی از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی در پایان ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان توسط سمات عبور کرد.

اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می دهد که تا پایان دی ماه سال جاری، 289 ناشر، سود سنواتی 31 میلیون و 95 هزار و 390 سهامدار که شامل 5 هزار و 847 میلیارد و  109 میلیون و 582 هزار تومان می شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده اند.

پرداخت سود جاری 430 ناشر

از  سویی دیگر، از ابتدای امسال تا پایان دی ماه 430 ناشر، سود جاری 53 میلیون و 987 هزار و 570 سهامدار را که شامل 55 هزار و 716 میلیارد و 428 میلیون و  617 هزار تومان می شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.

 سامانه سجام چیست ؟

 لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از

«سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر  اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی  است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.

 

روابط عمومی سمات


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4jenqk