یک‌شنبه 24 تیر 1403 - 14 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1401/12/06 04:00
قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز | قیمت خودرو در بازار | قیمت خودرو 6 اسفند
کد خبر: 37182

قیمت خودرو امروز 6 اسفند 1401 | قیمت خودرو ایرانی و خارجی

قیمت خودرو درحال حاضر نوساناتی را طی می‌کند. کارشناسان معتقدند اگر روند صعودی نرخ دلار تداوم یاید، قیمت خودرو نیز با افزایش همراه می‌شود.

قیمت خودرو روز شنبه، ۶ اسفند ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی همراه شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در روزهای گذشته قیمت خودرو همچنان با نوساناتی همراه بوده است. اما بازار شب عید خودرو در کشور رونق گرفته و خرید و فروش‌ها افزایش یافته است.

در سایت‌های خرید و فروش قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

پراید 111 هفته‌های گذشته کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومانی شد و مجدداً این خودرو به کانال قبلی بازگشت. اما هفته گذشته این خودرو مجدداً به باشگاه 300 میلیونی‌ها پیوست و امروز به ۳۲۵ میلیون تومان رسید.

پژو 207i که روزها بود با ثبات قیمت همراه شد و قیمت آن در بازار تغییری نکرد، امروز به ۶۵۶ میلیون تومان رسید. به نظر می‌رسد این خودرو تحت تاثیر خبر توقف تولید پژو ۲۰۶ با افزایش قیمت مواجه شده است.

قیمت دنا پلاس هم امروز در نرخ ۷۷۷ میلیون تومان عرضه شد.

پژو پارس سال، مدل ۱۴۰۰ که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، امروز به نرخ ۵۱۶ میلیون تومان در بازار خودرو کشور رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز قیمت ۵۷۱ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای خارجی

در این میان، خودروهای خارجی و مونتاژی بازار خودرو امروز چه قیمتی را در کارنامه خود ثبت کردند؟

لاماری که یکی از خودروهای تازه‌وارد بازار کشور است، امروز رکورد جدیدی را ثبت کرد و به دو میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان رسید.

دیگنیتی نیز روزهای گذشته وارد کانال دو میلیارد تومانی شد و قیمت دو میلیارد و ۲۶ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

کیا اپتیما هیبریدی مدل ۱۳۹۷ هم امروز با افزایش قیمت همراه بود و به چهار میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسید.

ام وی ام X22 pro نیز امروز، شنبه، در بازار آزاد به قیمت ۹۸۲ میلیون تومان رسید. به نظر می‌رسد این خودرو نیز آماده سقف‌شکنی‌های جدید و ورود به کانال یک میلیارد تومان است.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: نرخ دلار همچنان روند صعودی را طی می‌کند. در نتیجه نگرانی‌ها در رابطه با روند بازار خودرو بالاست. در این شرایط، خودرو یکی از بهترین بازارهایی معرفی می‌شود برای سرمایه‌گذاری.

او افزود: در زمانی که بازار با نوسانات قیمتی زیادی همراه می‌شود، مسئولین با تکیه بر هیجانات خود تصمیم می‌گیرند و این تصمیمات در نهایت منجر به افزایش قیمت خودرو می‌شود.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اگر روند صعودی دلار تداوم یابد، قیمت خودروهایی که در روزهای گذشته به صورت هیجانی بالا رفت، در روزهای آینده تثبیت می‌شود و کاهش قیمتی در کار نخواهد بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4jegnp