پنج‌شنبه 23 فروردین 1403 - 11 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/24 14:56
کی روش | سردار آزمون
کد خبر: 122707

بازی کردن مقابل کی روش | سردار آزمون : امیدوارم در فینال جام ملت های آسیا هم مقابل کی روش بازی کنیم

سردار آزمون مهاجم ملی پوش تیم آاس رم در گفتگویی درباره تقابل تیم ملی ایران با قطر صحبت کرد.

به گزارش رصد ورزشی : سردار آزمون با گل جمعه‌شب خود مقابل اردن چهل‌وششمین گل ملی خود را به ثمر رساند تا به رقابت خود برای شکستن رکورد کریم باقری به‌عنوان دومین گلزن ملی ایران با ۵۰ گل با مهدی طارمی ادامه دهد.

کریم باقری که در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ شمسی هافبک‌دفاعی تیم ملی بود، رکورد خیره‌کننده ۵۰ گل ملی را دارد و دومین گلزن ملی تاریخ فوتبال ایران پس از علی دایی است و حالا اگر سردار آزمون فقط چهار گل دیگر به ثمر برساند، می‌تواند به دومین گلزن تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود. اتفاقی که وقوعش اصلا بعید نیست، به‌خصوص که سردار ۲۸‌ساله وقت زیادی برای ادامه بازی در تیم ملی فوتبال ایران دارد.

این درحالی است که موتور بسیاری از بازیکنان ملی مانند همین علی دایی یا کریستیانو رونالدو بعد از ۳۰سالگی تازه روشن شده و اگر این مصداق برای آزمون هم محقق شود با توجه به گل‌های بیشتر احتمالی این بازیکن تا ۳۰‌سالگی، می‌توان به رکوردشکنی او به‌عنوان بهترین گلزن ملی ایران و آسیا نیز در پایان روزهای فوتبالی این ستاره تیم ملی نیز امیدوار بود. در عین‌ حال مهدی طارمی هم که ۴۲ گل به ثمر رسانده، ۸ گل تا کریم باقری و ۴ گل تا سردار آزمون فاصله دارد و با توجه به در پیش بودن جام ملت‌ها و دو بازی ایران در مقدماتی جام‌جهانی او این فاصله را کاهش خواهد داد. این درحالی است که بازیکن تیم ملی هم مانند سردار می‌تواند به روزهای روشن پیش‌رو برای جابه‌جا کردن رکوردهای گلزنی در تیم ملی امیدوار باشد. تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت‌های تدارکاتی خود در تورنمنت اردن فرداشب در فینال این رقابت‌ها به‌مصاف تیم ملی قطر خواهد رفت. این دیدار از چند جنبه برای قلعه‌نویی و شاگردانش بسیار حائز اهمیت است. در ابتدا اینکه پیروزی در این دیدار می‌تواند رکورد بردهای پیاپی تیم ملی را افزایش داده و روحیه ملی‌پوشان در آستانه جام ملت‌ها را افزایش دهد. از سوی دیگر قهرمانی در این تورنمنت بعد از قهرمانی در کافا، یک دستاورد مثبت دیگر برای تیم ملی و کادر آن خواهد بود و درنهایت هم برتری در تقابل با تیم کی‌روش می‌تواند از لحاظ فنی و تاکتیکی به‌سود تیم ما و کادرفنی‌اش باشد.
بر همین اساس سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران درباره تقابل تیم ملی با کی‌روش و احساس وی از این مسابقه، گفت: بالاخره کی‌روش قبلا مربی ما در تیم ملی بوده و همین چهره نیز برای اولین‌بار من را به اردوی تیم ملی ایران دعوت کرده و به‌واسطه او پیراهن تیم ملی را بر تن کردم.

او ادامه داد: بنابراین احترام بسیار زیادی را برای او قائل هستم و امیدوارم در مسیر مربیگری خود در تیم ملی قطر هم موفق باشد.

سردار همچنین درباره بازی فرداشب ایران و قطر یادآور شد: امیدوارم یک بازی خوب و جذاب را از دو تیم شاهد باشیم، ضمن اینکه امیدوارم تکرار همین رقابت‌ها را در فینال جام ملت‌های آسیا شاهد باشیم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4dzkeq