دوشنبه 01 مرداد 1403 - 22 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/10 04:44
بیژن طاهری | استقلال
کد خبر: 123807

پیشکسوت استقلال با یک جمله پرسپولیسی ها را با خاک یکسان کرد | بیژن طاهری پاسخ افشین پیروانی را داد

پیشکسوت استقلال گفت: فصل بیست و یکم که استقلال با اقتدار و سه هفته مانده به لیگ برتر قهرمان شد همین افراد در خانه جشن قهرمانی استقلال را نگاه می‌کردند، حالا می‌گویند بروید قهرمانی بیاورید!

به گزارش رصد ورزشی :  بیژن طاهری (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۴۰ در تهران) بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ایران است. معلم ورزش در دبستان محدث در آریاشهر تهران بوده است . بیژن طاهری به عنوان بازیکن در تیم‌هایی چون راه‌آهن تهران، دارایی تهران، استقلال تهران، محمدان بنگلادش، الوکره قطر، بانک تجارت تهران، سایپا کرج و شموشک نوشهر بازی کرده‌است. بیژن طاهری بعد از انتخاب سردار مصطفی اجرلو به عنوان مدیرعامل استقلال تهران طی حکمی در مهرماه ۱۴۰۰ به عنوان سرپرست تیم منصوب شد. بیژن طاهری بعد از اتمام فصل و رفتن مجیدی کار خود را با سرمربی جدید در فصل ۱۴۰۲_۱۴۰۱ ادامه داد ،حتی تغییر مدیریتی و بازگشت چندباره علی فتح الله زاده به صندلی مدیریت باشگاه هم مانع این همکاری نشد و در نهایت در خرداد ماه 1402 پس از تغییر کادر فنی استقلال علی سامره جایگزین بیژن طاهری شد

بیژن طاهری پیشکسوت استقلال و مدیر فصل گذشته این تیم  درباره اتفاقات روزهای گذشته و جبهه‌گیری برخی از اعضای تیم پرسپولیس علیه یکی از مدیران باشگاه استقلال اظهار داشت: متاسفانه جو بدی در فضای فوتبال به راه افتاده! اینکه حرمت‌ها از بین برود اصلاً خوب نیست.

وی افزود: به جای اینکه هرچه جلوتر می‌رویم  پخته‌تر صحبت کنیم شاهد هستیم که برخی اهالی فوتبال احترام دیگران را نگه نمی‌دارند و طوری حرف می‌زنند که رسماً به یکدیگر بی‌احترامی می‌شود. من این مسائل را که می‌بینم ناراحت می‌شوم. در گذشته شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم. لااقل در سطح قدیمی‌ترها حرمت‌ها حفظ می‌شد.

فوتبالیست اسبق تیم ملی کشورمان اضافه کرد: همین الان خیلی از آنهایی که دوست و هم سفره ما بودند بین ما نیستند پس اجازه بدهیم رفتارمان سابقه ذهنی خوبی از ما بین اهالی فوتبال باقی بگذارد تا وقتی روزی نبودیم به نیکی از ما و رفتارمان یاد کنند. این نوع حرف زدن و جبهه گرفتن زیبنده فوتبال ما نیست. آن هم افرادی که روزی پیراهن تیم ملی ایران را به تن می‌کردند.

بیژن طاهری در پاسخ به این پرسش که موضوع سقف قرارداد و رعایت نشدن آن از سوی باشگاه استقلال چرا پس از صدرنشینی این تیم در جدول رده‌بندی مطرح شد، خاطرنشان کرد: اینکه استقلال سقف را رعایت کرده یا نکرده به راحتی با یک شکایت قابل پیگیری است، چرا اینقدر داد و فریاد راه می‌اندازید! نکند هدف دیگری دارید؟

مدیر اسبق تیم استقلال ادامه داد: اگر نسبت به این موضوع شکایتی دارید می‌توانید با یک نامه نگاری به راحتی آن را در آرامش پیگیری کنید. قطعاً افرادی که در فدراسیون و کمیته انضباطی هستند به این مسائل رسیدگی می‌کنند. چرا اینقدر گلویتان را پاره می‌کنید!

طاهری با اشاره به تحت فشار گذاشتن مدیر عامل باشگاه استقلال طی روزهای اخیر تاکید کرد: لطفاً این قدر سر به سر مدیریت باشگاه نگذارید. دیدیم در یکی دو سال گذشته چقدر این مسائل باعث شد تا مدیران استقلال یکی بعد از دیگری تحملشان طاق شود و از این باشگاه بروند. لااقل حالا که یک نفر نشسته و می‌خواهد کار کند بگذارید کارش را ادامه بدهد.

وقتی استقلال قهرمان شد شما در خانه‌تان پای تلویزیون بودید/ هر وقت در آسیا جام گرفتید آن وقت حرف از فوتبال بزنید

پیشکسوت استقلال گفت: به محض اینکه استقلال به صدر جدول آمد این حملات به باشگاه بیشتر شد. سال قبل و سال قبل از آن هم چنین شرایطی را تجربه کرده بودیم. برای مثال اگر به فصل گذشته برگردیم همه می‌دانند که استقلال بهترین تیم حاضر در رقابت‌های لیگ برتر بود.

طاهری افزود: استقلال پارسال نتایج شگفت انگیزی می‌گرفت. با آن فوتبال بی‌نظیر و تهاجمی‌اش همه رقبا را ترسانده بود. حتی پیشکسوتان پرسپولیس هم لب به تحسین استقلال گشوده بودند اما خب همه دیدند که دستهایی در کار بود تا استقلال قهرمان نشود. اینقدر چوب لای چرخ تیم گذاشته شد تا در نهایت ما با کمی بدشانسی قهرمانی را از دست دادیم. ولی همین‌ها از استقلال می‌ترسیدند.

سرپرست سال‌های گذشته تیم استقلال با اشاره به صحبت‌های یکی از اعضای کادر فنی پرسپولیس که گفته بود استقلالی‌ها اول یک قهرمانی بیاورند بعد حرف بزنند گفت: فصل بیست و یکم زمانی که استقلال به قهرمانی رسید شما در خانه‌تان پای تلویزیون نشسته بودید و ما را نگاه می‌کردید، حالا چه می‌گویید!؟ به این زودی یادتان رفت! اتفاقاً ما از این قبیل قهرمانی‌ها زیاد دیده‌ایم. شما هر زمان در آسیا یک جام بالای سرتان بردید آن وقت حرف از فوتبال بزنید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4dzggm