شنبه 23 تیر 1403 - 13 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/20 05:36
فناوری
کد خبر: 126431

«سگ نگهبان»‌ سامسونگ را بیشتر بشناسید

ربات جدید شرکت «سامسونگ» موسوم به «بالی» مانند یک سگ نگهبان به دنبال کاربر خود می‌رود و مانند یک دستیار صوتی شخصی‌سازی شده با او صحبت می‌کند.

به گزارش رصدورزشی، شرکت «سامسونگ» در نمایشگاه فناوری «CES 2024» از یک ربات دستیار صوتی شخصی‌سازی‌شده به نام «بالی»(Ballie) رونمایی کرده که طراحی جدیدی دارد. این ربات به یک پروژکتور آنبرد مجهز شده و از قابلیت‌های هوش مصنوعی برخوردار است.

به نقل از سی‌نت، هنگامی که سامسونگ در سال ۲۰۲۰ از بالی رونمایی کرد، این ربات به یک توپ بسکتبال شباهت داشت اما نسخه جدید آن شبیه به یک شخصیت از بازی ویدئویی «اِمانگ آس»(Among Us) است که رنگ‌های روشن و صفحه نمایش مربع‌شکل دارد.

نسخه جدید بالی که به دوربین‌های جلو و عقب مجهز شده، به عنوان یک همراه، وسیله سرگرمی و حتی سگ نگهبان قابل استفاده است. بالی می‌تواند در سراسر خانه به دنبال کاربر خود برود، در صورت صدا زدن توسط کاربر به سوی او بیاید و حتی می‌تواند به کاربر خود هنگام رسیدن به خانه سلام کند. این ربات با توانایی کنترل دستگاه‌های هوشمند مانند چراغ‌ها و ترموستات‌ها و همچنین پاسخ دادن به پرسش‌های کاربر، مانند یک دستیار صوتی «الکسا»(Alexa) عمل می‌کند که روی چرخ در حال حرکت است.

پروژکتور آنبرد یکی از جالب‌ترین قابلیت‌های بالی به شمار می‌رود زیرا اولین پروژکتوری است که حالت و زاویه صورت افراد را به ‌طور خودکار تشخیص می‌دهد و زاویه نمایش بهتر را برای کاربر تنظیم می‌کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4dvjdp