یک‌شنبه 06 خرداد 1403 - 26 May 2024
تاریخ انتشار: 1401/09/15 07:39
منطقه آزاد چابهار/
کد خبر: 33255

برگزاری مراسم روز جهانی معلولین در منطقه آزاد چابهار

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با مشارکت موسسه آوای روشنایی، اداره بهزیستی بندر چابهار و مدرسه استثنایی هدایت مراسم روز جهانی معلولین را برگزار کرد.

همچنین نمایشگاه جانبی محصولات و صنایع دستی معلولین توانمند در حاشیه مراسم و با حمایت سازمان در محل سالن اجتماعات رسالت با هدف تقدیر از معلولین توانمند و موفق برگزار شد.

طاهره شهرکی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اعلام خبر فوق گفت: این برنامه با هدف اهمیت دادن به افراد دارای نقص جسمانی، ذهنی و کمک به ارتقای سلامت روان و امید به زندگی، ایجاد نشاط و سرزندگی و همچنین بمنظور تقویت انگیزش و توانمندسازی افراد کم توان جسمی برگزار گردید.

وی در ادامه‌ بیان کرد: برگزاری این برنامه ها یکی از عوامل موثر در کشف استعدادهای آن عزیزان می­ باشد.

شهرکی ضمن اذعان به مثبت بودن و کارآمد بودن مشارکت در این طرح افزود: با اجرای این قبیل برنامه ها امکان ایجاد انگیزه و استعداد یابی و شناسایی افراد توانمند فراهم می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان همچنین توانمندسازی و شناسایی همه افراد مستعد دارای نقص جسمی و ذهنی بندر چابهار را از مطالبات سازمان منطقه آزاد عنوان کرد و گفت: در این راستا با پیش بینی بودجه همه ساله این عزیزان از حمایت مالی سازمان برخوردار می شوند ولی این مستلزم همدلی و مشارکت‌ سایر نهادهای ذیربط و دستگاههای اجرایی در این زمینه می باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4d9vnm