یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1403 - 19 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/27 04:51
قیمت خودرو
کد خبر: 41331

سقوط 100 میلیونی قیمت این خودرو در بازار | ریزش قیمت خودرو ادامه دار است؟ + جدول

احتمال می رفت دیروز قیمت خودروها پس از یک جهش سنگین، کاهشی باشد و همین هم شد، از این رو، در بیش ترین افتی که امروز رخ داد، هایما S5 بیش از ۱۰۰ میلیون ارزان شد تا رشد ۱۴۰ میلیونی دیروزش کمی جبران شود.
همیشه پس از هر افزایش قیمت ناگهانی‌ای که در بازار خودرو رخ می دهد باید منتظر یک افت قیمت هم باشیم، زیرا روزی که قیمت ها جهشی می شود، بسیار بیش از حد جو بازار را متشنج می کنند و همین قضیه موجب می شود صاحبان خودروها قیمت های پرت به مشتری اعلام کنند. اما روز بعد از هر جهش سنگین، بازار کمی تعدیل می شود و به همین دلیل، شاهد افت قیمت خودروهایی خواهیم بود که روز قبلش بی‌رویه گران شده بودند.

 

امروز هم یکی از همان روزهاست که اکثر خودروها رو به پایین هستند، چراکه چهارشنبه با یک شوک بزرگ رو به بالا مواجه شدند و حالا وقت تعدیل قیمت هاست. البته باید گفته شود با اتفاقی که امروز افتاده است، برای بسیاری از ثبت نام کنندگان سامانه یکپارچه، خودرویی تخصیص داده نشده و همین امر موجب نارضایتی آن ها شده و اعتماد آن ها به طرح وزارت صمت را به کلی از بین برده است. بنابراین با عدم تخصیص خودرو برای بسیاری از ثبت نام کنندگان سامانه یکپارچه، نمی توانیم روزهای روشنی برای بازار آزاد تصور کنیم، زیرا به احتمال زیاد دوباره موج تقاضا زیاد خواهد شد.

 

تغییرات قیمت خودروهای صفر ایران خودرو
سورن پلاس فول و ۲۰۷ اتوماتیک سقف فلز امروز با افت ۲۰ میلیونی شان، بیش تر از همه ریزش داشتند و پس از آن ها، رانا پلاس پانوراما بود که ۱۵ میلیون ارزان تر شد. جدا از روند کاهشی بیش تر خودروها، ۲۰۶ تیپ ۲ اما حدود ۱۰ میلیون نسبت به دیروز گران تر هم شد. البته توجه داشته باشید که رشد دیروز خودروها بسیار بیش تر از میزان افت امروزشان بود.

 

نام محصول قیمت دیروز (تومان) قیمت امروز (تومان)
سورن پلاس فول ۵۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس پانوراما ۵۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۰۷ اتوماتیک سقف فلز ۸۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۸۶۰,۰۰۰,۰۰۰
تارا دنده ای مشکی ۶۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶۶۰,۰۰۰,۰۰۰
تغییرات قیمت خودروهای صفر سایپا
در بین محصولات سایپا شاهینی که دیروز حدود ۱۰۰ میلیون گران شده بود، امروز فقط ۴۰ میلیون افت کرد و به ۶۰۰ میلیون تومان رسید. جدا از شاهین، کوییک S، کوییک معمولی و کوییک آر هم به ترتیب ۲۵، ۲۰ و ۱۵ میلیون کاهش قیمت دادند.

 

نام محصول قیمت دیروز (تومان) قیمت امروز (تومان)
پراید وانت (۱۵۱) ۲۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲۸۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک آر ۳۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک S ۳۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین سفید ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰
تغییرات قیمت خودروهای صفر چینی
در بازار خودروهای مونتاژی همان طور که گفته شد هایما S5 با بیش از ۱۰۰ میلیون افت، بیش ترین کاهش را داشت و پس از آن سه خودروی لاماری، فونیکس FX پرمیوم و کی ام سی J7 بودند که هر کدام ۹۰ میلیون ارزان شدند. البته در این میان، دو محصول از بهمن موتور، دیگنیتی پرستیژ و فیدلیتی پرایم، به ترتیب، ۵۰ و ۴۰ میلیون افزایش قیمت دادند و دیگنیتی پرایم هم ثابت ماند.
 
نام محصول قیمت دیروز (تومان) قیمت امروز (تومان)
هایما S5 6AT ۱,۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰
کی ام سی J7 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۷۳۰,۰۰۰,۰۰۰
فیدلیتی ۷ نفره سفید ۱,۹۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۹۶۰,۰۰۰,۰۰۰
دیگنیتی پرستیژ مشکی تو مارون ۲,۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰
لاماری مشکی ۲,۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
فونیکس FX پرمیوم مشکی ۲,۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4d9paj