شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/02/17 04:40
قیمت خودرو | قیمت خودرو الان
کد خبر: 39231

قیمت خودرو به شدت کاهشی شد | قیمت این خودرو محبوب 60 میلیون ارزان شد

قیمت خودرو تحت تاثیر برگزاری طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه ریزشی شد. در این میان فعالان بازار از کاهش ۶۰ میلیون تومانی نرخ پژو ۲۰۶ طی یک هفته خبر می‌دهد.

قیمت خودروها بستگی به برند، مدل و سال ساخت آن‌ها دارد. هر سال با توجه به شرایط بازار و ارزش پول، قیمت خودروها تغییر می‌کند. در ایران، قیمت خودروها تحت تأثیر عواملی نظیر ارزش ریال، تعرفه های وارداتی، مالیات‌ها و... قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، قیمت یک خودروی سواری همان برند و مدل، می‌تواند در سال های مختلف متفاوت باشد. همچنین، نوع خودرو (صفر کیلومتر، دست‌دوم و...)، محل تولید، منابع و اجزاء آن و دیگر فاکتورهای مرتبط هم می‌توانند قیمت خودرو را تحت تأثیر قرار دهند.برای اطلاعات دقیقتر در مورد قیمت خودروها، به سایت‌های خودروسازان مراجعه کنید.

قیمت خودرو امروز، ۱۷ اردیبهشت 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو که در هفته‌های گذشته روند نزولی به خود گرفته بود، پس از استیضاح وزیر سابق صمت و همگام با بازگشت دلار به فاز صعودی، بار دیگر تغییر کانال داد، اما امروز قیمت‌ها بار دیگر دنده معکوس کشیدند و کاهش جزئی را تجربه کردند.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید ۱۳۱ در روزهای گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرد و در نرخ ۳۵۰ میلیون تومان ثابت ماند. این درحالی است که پراید ۱۱۱ قیمت ۳۶۰ میلیون تومان را به ثبت رساند.

قیمت پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۱ که در روزهای اخیر جهش چشم‌گیری را تجربه کرده بود و تا 710 میلیون تومان پیش رفته بود، امروز ۱۷ اردیبهشت ماه با هفت میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته نرخ ۶۸۱ میلیون تومان را ثبت کرد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ 3 پانوراما 1401 که یکی از محصولات پرطرفدار بازار است، در نرخ ثابت 600 میلیون تومان عرضه شد.

قیمت تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به‌تازگی وارد بازار شده است، امروز ۱۵ میلیون تومان ارزان و در نرخ ۹۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

قیمت ام وی ام X22 PRO  به یک میلیارد و 800 میلیون تومان رسید.

قیمت جک J4 ساخت 1402، یک میلیارد میلیون تومان شد.

قیمت فردا SX5  هیبرید ساخت 1401 اما امروز، یکشنبه، با ورود به کانال یک میلیارد تومانی، نرخ یک میلیارد و 500 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار خودرو در هفته‌های گذشته با ریزش قیمت‌ها مواجه شد. برای مثال، یک پژو ۲۰۶ پانوراما طی یک هفته ۶۰ میلیون تومان ارزان شد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: این ریزش ناشی از ثبت‌نام‌هایی است که برای طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه صورت گرفته بود و همه سرمایه‌ها از بازار آزاد به سمت این سامانه روانه شد.

او افزود: حال فروشنده در بازار فراوان است و همه می‌خواهند خودروهای خود را زودتر بفروشند تا بتوانند در سامانه ثبت‌نام کنند‌. به همین دلیل بازار مجدداً در وضعیت رکودی قرار گرفت. اما به نظر می‌رسد این رکود و کاهش قیمت‌ها مقطعی باشند و دو ماه آینده بازار به روند پیشین خود بازگردد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4d959m