یک‌شنبه 02 مهر 1402 - 24 Sep 2023
با حضور رئیس اداره کار شهرستان مبارکه؛
کد خبر: 26930

اولین نشست هم‌اندیشی مسئولین اداری شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه برگزار شد

اولین نشست هم‌اندیشی مسئولین اداری شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه با حضور جمعی از مسئولین اداری شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه و جمعی از مدیران حوزه معاونت سرمایه‌های انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه برگزار شد.

اولین نشست هم‌اندیشی مسئولین اداری شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه با حضور محمد شیخی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه، جمعی از مسئولین اداری شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه، مالک شیخی مدیر منابع انسانی پیمانکاران و حسین مدرسی‌فر مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه برگزار شد.

محمد شیخی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه در این نشست اظهار کرد: فولاد مبارکه طی یک سال گذشته با ایجاد واحدی تحت عنوان «واحد مدیریت منابع انسانی پیمانکاران» گام بلندی در رفع دغدغه‌های حوزه منابع انسانی، پیمانکاران و همچنین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه برداشته است.

وی افزود: در یک سال اخیر، بسیاری از امور مرتبط با حوزه منابع انسانی که پیگیری آن بر عهده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه بوده، توسط فولاد مبارکه به بهترین شکل ممکن انجام شده و از وقوع بسیاری از مشکلات پیشگیری گردیده است.

نیمی از کارگران شهرستان مبارکه در فولاد مبارکه شاغل هستند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه خاطرنشان کرد: حوزه مدیریت منابع انسانی پیمانکاران فولاد مبارکه باید روزبه‌روز تقویت شود تا بتواند اقدامات مؤثرتری در این حوزه به انجام برساند؛ چراکه بیش از 55 درصد نیروی کار فولاد مبارکه را نیروهای پیمانکار تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در شهرستان مبارکه 50 هزار کارگر مشغول به کار هستند، اذعان داشت: نیمی از کارگران این شهرستان در شرکت فولاد مبارکه شاغل هستند و بیش از نیمی از کسانی که در این شرکت کار می‌کنند به‌عنوان پیمانکار مشغول به فعالیت‌اند.

همکاری 150 شرکت پیمانکار شهرستان مبارکه با فولاد مبارکه

شیخی با بیان اینکه نزدیک به 500 شرکت صنعتی در شهرستان مبارکه فعالیت دارند، تصریح کرد: از این میان 150 شرکت به‌صورت پیمانکار با فولاد مبارکه همکاری دارند.

وی بیان داشت: اگر ما در مجموعه‌ای بتوانیم نیروی انسانی را به سرمایه انسانی تبدیل کنیم، قدم بسیار بزرگی در افزایش بهره‌وری برداشته‌ایم. فولاد مبارکه این همت را داشته و این گام‌ را برداشته تا در کنار کمیت، کیفیت نیروی انسانی را نیز ارتقا دهد و در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی هم قدم‌های ارزشمندی بردارد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه با اشاره به اقدامات مؤثر فولاد مبارکه در راستای افزایش انگیزه سرمایه‌های انسانی گفت: فولاد مبارکه به‌خوبی توانسته بسیاری از مشکلات و معضلاتی را که بر سر راه نیروی کار بوده است برطرف کند.

ارتباط مؤثر فولاد مبارکه با اداره کار شهرستان مبارکه

وی با بیان اینکه فولاد مبارکه ارتباط مؤثری با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه برقرار کرده است، تأکید کرد: مدت‌زمان رسیدگی به پرونده‌های روابط کار در هیئت تشخیص و حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه 54 روز است که در این زمینه رتبه اول استان اصفهان را کسب کرده‌ایم.

شورای سازش ویژه شرکت فولاد مبارکه ایجاد می‌شود

وی افزود: شرکت‌هایی که ماهیت کار دائم دارند، موظف‌اند پایه سنوات تجمیعی از سال 1391 به بعد را محاسبه و در پایه حقوقی کارکنان خود اعمال کنند، چراکه در بسیاری از موارد اشتباه محاسبه شده است. چنین مواردی باید قبل از اینکه منجر به شکایت شود، حل‌وفصل گردند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مبارکه گفت: درصدد احیای شوراهای سازش در شهرستان مبارکه هستیم. زمانی این شوراها با دارا بودن ماهیت قانونی ایجاد شدند، اما در مقطع دیگری متوقف شدند. شورای سازش ویژه شرکت فولاد مبارکه و شورای سازش ویژه شهرک صنعتی سه‌راهی مبارکه به‌زودی ایجاد خواهد شد تا پرونده‌ها به‌صورت تواقفی به نتیجه برسند.

تأسیس واحد مدیریت نیروی انسانی پیمانکاران نقطه عطفی برای رفع مشکلات این حوزه

حسین مدرسی‌فر مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه در این نشست عنوان کرد: فلسفه وجودی شرکت فولاد مبارکه، تحقق شهروند-شرکتی مسئولیت‌پذیر برای خلق آینده‌ای بهتر است.

وی با اشاره به پیشرو بودن فولاد مبارکه برای رفع مشکلات پیمانکاران خود افزود: تأسیس واحد مدیریت نیروی انسانی پیمانکاران در فولاد مبارکه نقطه عطفی برای رفع مشکلات این حوزه به‌صورت سیستمی است.

بین نیروهای اصلی و پیمانی تفاوتی قائل نیستیم

مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: نوع خدمات فولاد مبارکه به کارکنان رسمی و پیمانکاران خود یکسان است و تفاوتی میان این دو طیف قائل نیستم.

وی ادامه داد: وضعیت بیمه تکمیلی درمان نیروهای شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه در سال جاری هیچ تفاوتی با نیروهای فولاد مبارکه ندارد و با افزایش تعداد مراکز دندانپزشکی، خدمات مربوطه را در اختیار پیمانکاران و خانواده‌های آنان قرار دادیم.

طرح جامع سلامت برای پیمانکاران اجرایی می‌شود

مدرسی‌فر اذعان داشت: برنامه طرح جامع سلامت برای کلیه کارکنان فولاد مبارکه و پیمانکاران این شرکت راه‌اندازی و اجرا خواهد شد تا خانواده‌های نیروهای پیمانکار نیز از خدمات درمانی به‌طور کامل بهره‌مند شود.

وی با تأکید بر اهمیت ایمنی برای نیروهای شرکت‌های پیمانکار تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده‌شده، اقدامات مؤثری در این زمینه انجام شده و گام‌های بیشتری نیز برداشته خواهد شد.

مشکل پیمانکاران صرفا حقوق ماهانه آنان نیست

مالک شیخی مدیر منابع انسانی پیمانکاران شرکت فولاد مبارکه در این نشست ضمن قدردانی از همکاری‌های مدیریت بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست برای ارائه خدمات بیشتر به نیروهای شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه گفت: هدف ما افزایش رضایت و انگیزه شغلی پیمانکاران است که این امر منجر به افزایش بهره‌وری آنان خواهد شد و در نهایت نیز سهام‌داران فولاد مبارکه منتفع خواهند شد.

وی با بیان اینکه مشکل پیمانکاران صرفا حقوق ماهانه آنان نیست، افزود: رضایت شغلی بر اساس یک مدل جهانی، دارای 6 محور است که تنها یکی از آن‌ها پرداخت حقوق به کارکنان است و محورهای دیگر آن شامل شرایط محیط کار، سرپرستی، ارتقای شغلی، ماهیت و روابط کار است.

مدیر منابع انسانی پیمانکاران شرکت فولاد مبارکه با اشاره به در نظر گرفتن بسته جبران خدمت در راستای ارتقای رضایت شغلی پیمانکاران تصریح کرد: با طراحی و اجرای سیستم فرایندی صدور مجوز فعالیت پیمانکاران، از بسیاری از کاغذبازی‌ها در فولاد مبارکه جلوگیری به عمل آمد.

برقراری بیمه تکمیلی درمان و تأمین هزینه خدمات دندانپزشکی برای پیمانکاران

وی بیان داشت: یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اقداماتی که در حمایت از نیروهای شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه طی یک سال اخیر صورت گرفته، برقراری بیمه تکمیلی درمان و افزایش سقف پرداخت هزینه‌های درمان بوده که در این راستا، 13 مورد از موارد پرداخت هزینه‌های درمانی پیمانکاران فولاد مبارکه و خانواده‌های آنان نامحدود شد و برخی از سقف‌های هزینه‌ای نیز برای پیمانکاران برداشته خواهد شد.

شیخی تأکید کرد: بر اساس پیمایش انجام‌شده و پراکندگی سکونت پیمانکاران فولاد مبارکه، در 4 کلینیک دندانپزشکی در شهرهای زرین‌شهر، مبارکه و اصفهان، اقدامات ترمیمی با 20 درصد فرانشیز صورت می‌گیرد.

سیستم امتیازدهی برای جذب نیروهای پیمانی

وی با اشاره به راه‌اندازی سیستم امتیازدهی ابراز داشت: اگر کسی تقاضای اشتغال در شرکت‌های پیمانکاری فولاد مبارکه را داشته باشد، در صورت بومی بودن، فرزند ایثارگر بودن، فرزند بازنشسته فولاد مبارکه بودن و متأهل بودن امتیاز بیشتری برای استخدام در این شرکت‌ها را خواهد داشت.

مدیر منابع انسانی پیمانکاران شرکت فولاد مبارکه اضافه کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته و موافقت اعضای هیئت‌مدیره فولاد مبارکه، مجوز پرداخت پاداش بابت ثبت رکوردهای تولید به کلیه پیمانکاران بر اساس نظام تعریف‌شده‌ای اخذ شد.

اشتغال بیش از 13 هزار نیروی پیمانکار در فولاد مبارکه

وی با اشاره به فراهم شدن امکان انجام معاینات دوره‌ای برای پیمانکاران فولاد مبارکه بیان داشت: رسیدگی به شکایات نیروهای شرکت‌های پیمانکار در حوزه‌های مختلف معوقات، قراردادها، قانون کار و تأمین اجتماعی در صورت به وجود آمدن شرایط لازم در فولاد مبارکه، انجام خواهد شد.

شیخی در پایان با بیان اینکه تعداد نیروهای شرکت‌های پیمانکار فولاد مبارکه از 10 هزار و 472 نفر سال گذشته به 13 هزار و 280 نفر در سال جدید افزایش پیدا کرده است، اضافه کرد: ساماندهی پیمانکاران دست‌دوم نیز در دستور کار فولاد مبارکه قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، در پایان این نشست، از مسئولین اداری برتر شرکت‌های پیمانکاری فولاد مبارکه تقدیر شد.

 

روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4byd8e