چهارشنبه 20 تیر 1403 - 10 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/02/11 08:38
جام حذفی
کد خبر: 39106

فینال جام حذفی در تبریز برگزار می‌شود

قرار است دیدار فینال جام حذفی فوتبال ایران در شهر تبریز و ورزشگاه یادگار امام (ره) برگزار شود.

جام حذفی یک رقابت فوتبال است که در آن تیم‌های مختلف به صورت مستقیم در برابر هم قرار می‌گیرند و بازنده‌ها از رقابت خارج می‌شوند. جام حذفی ، برنده‌ها به مرحله بعدی صعود می‌کنند و پس از برگزاری دورهای مختلف، تیمی که در نهایت باقی می‌ماند جام حذفی را به دست می‌آورد.جام حذفی  در بسیاری از کشورها دنبال می‌شود و برای طرفداران فوتبال یکی از مهمترین و پرطرفدارترین رقابت‌های سالانه است.درباره جام حذفی متن زیر را بخوانید.

با اعلام امیرحسین روشنک مسئول برگزاری مسابقات جام حذفی فوتبال، با توجه به آماده نشدن ورزشگاه شهدای مس کرمان برای دیدار فینال جام حذفی، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز در صورت تأیید شورای تأمین و مسئولان استان آذربایجان شرقی به‌عنوان میزبان فینال جام حذفی معرفی خواهد شد.

روشنک در این‌باره توضیح داد: مطابق آیین‌نامه ورزشگاه میزبان فینال جام حذفی در مراحل گذشته قرعه‌کشی شد و ورزشگاه شهدای مس کرمان و یادگار امام (ره) تبریز به‌عنوان اولویت‌های اول و دوم مشخص شدند، اما طبق بازدیدهایی که داشتیم ورزشگاه مس کرمان به میزبانی فینال جام حذفی نخواهد رسید و به این ترتیب ورزشگاه یادگار امام (ره) میزبان است. البته لازم است مراحل اداری و شورای تأمین انجام شود و در صورت تأیید این مسابقه در تبریز برگزار خواهد شد. در غیر این‌صورت اگر تبریز میزبان نشود، سازمان لیگ خودش یک شهر را به‌عنوان میزبان معرفی خواهد کرد.

وی همچنین در مورد تاریخ برگزاری مراحل نیمه نهایی و فینال جام حذفی تصریح کرد: قطعاً روزهای سوم و چهارم خرداد ماه دو بازی نیمه نهایی برگزار می‌شود و فینال هم دهم یا شاید یازدهم خرداد ماه برگزار خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4beog9