یک‌شنبه 06 اسفند 1402 - 25 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/22 15:36
کشتی آزاد
کد خبر: 41030

سه مدال طلا برای نوجوانان آزادکار کشتی | درخشش آزاد کاران ایرانی

تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در روز اول رقابت‌های قهرمانی آسیا در سه وزن، صاحب سه نشان طلا شد.

رقابت‌های سه وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا امروز (22 خرداد) در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد. در وزن 65 کیلوگرم، سینا خلیلی در دور اول با نتیجه 11 بر 4 محمد عبداله از پاکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر یوساکو تسوجیتا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. خلیلی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر سورابه از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال رسید. وی در دیدار نهایی با نتیجه 8 بر 3 از سد رستم جان کاخاروف از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

کشتی آزاد

همچنین در وزن 71 کیلوگرم، ابوالفضل حسینی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفربه پوروداگوا از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی کای چانگ از چین تایپه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 مقابل آلپ ارسلان بگنجوف از ترکمنستان به برتری رسید و به دیدار فینال صعود کرد. وی در این دیدار مقابل نوردولت سیلبکوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر 2 به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 80 کیلوگرم نیز ابوالفضل رحمانی در دور اول با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی بایامدورج انخبات از مغولستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر دولتگلدی میرادوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. رحمانی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر صفر نوراسیل یراسیل از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در مسابقه فینال با نتیجه 10 بر صفر مقابل سورابه یاداو از هند پیروز شد و مدال طلا را به گردن آویخت.

این رقابت‌ها فردا نیز در هفت وزن دیگر در قرقیزستان برگزار می‌شود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4belmv