شنبه 26 خرداد 1403 - 15 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/27 04:00
قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز | قیمت خودرو پنجشنبه | قیمت خودرو 27 بهمن
کد خبر: 36954

قیمت خودرو امروز پنجشنبه 27 بهمن 1401 | افزایش قیمت خودرو تا کجا ادامه دارد؟

قیمت خودرو امروز نیز نوساناتی را پشت سر گذاشت‌. اما با توجه به نزدیک‌شدن به پایان سال بازار رونق گرفته و سطح معاملات بالا رفته است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز پنجشنبه،27 بهمن ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در روزهای گذشته قیمت خودرو همچنان با نوساناتی همراه بوده است. اما بازار شب عید خودرو در کشور رونق گرفته و خرید و فروش‌ها افزایش یافته است. در سایت‌های خرید و فروش قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به این شرح ثبت شده است:

پراید 111 هفته‌های گذشته کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومانی شد. اما قیمت این خودرو دوباره به کانال قبلی بازگشت. اما امروز صبح این خودرو مجدداً به باشگاه 300 میلیونی‌ها پیوست و با پنج میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 304 میلیون تومان رسید.

پراید 131 نیز امروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و هم‌اکنون در نرخ 295 میلیون تومان به بازار کشور عرضه می‌شود.

تارا اتوماتیک هم که این روزها با افزایش قیمت قابل توجهی همراه شده است، طی چند روز گذشته روند نوسانی به خود گرفت. این خودرو که روزهای گذشته وارد کانال ۸۰۰ میلیون تومانی شده بود، امروز با 16 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز، در نرخ 851 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

اما پژو 207 که روزها بود با ثبات قیمت همراه شد و قیمت آن در بازار تغییری نکرد، امروز 17 میلیون تومان گران شد و به 874 میلیون تومان رسید. به نظر می‌رسد این خودرو تحت تاثیر خبر توقف تولید پژو ۲۰۶ با افزایش قیمت مواجه شده است.

قیمت دنا معمولی هم امروز ثابت ماند و در نرخ ۶۳۰ میلیون تومان عرضه شد. دنا معمولی تنها خودرویی است که در این روزها با نوسانات قیمتی همراه نشده است.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، 10 میلیون تومان گران شد و به نرخ 650 میلیون تومان در بازار خودرو کشور رسید.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای پرطرفدار

در این میان، خودروهای پرطرفدار بازار خودرو امروز چه قیمتی را در کارنامه خود ثبت کردند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار است، صبح امروز، پنجشنبه، در محدوده 326 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در روزهای گذشته با کاهش قیمت مواجه شده بود، اکنون 9 میلیون تومان گران شد و در نرخ 497 میلیون تومان به فروش رسید. تیپ ۵ این مدل پژو نیز مجددا وارد کانال بالاتر شد و با ۱۰ میلیون تومان افزایش قمیت نسبت به روز گذشته به 530 میلیون تومان رسید.

کوییک که جایگزین پراید شده و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته، در روزهای گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد کانال جدیدی شد. قیمت این خودرو با شش میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به 334 میلیون تومان رسید.

در این میان، شاهین G که در ماه‌های گذشته به مرز 600 میلیون تومان نیز رسیده بود، حال 11 میلیون تومان نسبت به روز گذشته گران شده است و با قیمت ۵۵۹ میلیون تومان عرضه می‌شود. به نظر می‌رسد بورس کالا تنها به صورت موقت بر کاهش قیمت شاهین تاثیر گذاشته بود و این خودرو دوباره درحال صعود به کانال بالاتر ۶۰۰ میلیون تومان است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار خودرو در اواخر سال پررونق و از وضعیت رکودی خارج شده است. در این میان، شرکت‌های خودروسازی دیگر طرح فروشی برگزار نمی‌کنند و افراد مجبور به خرید خودرو از بازار آزاد می‌شوند.

او افزود: گرچه سطح معاملات در این روزها بالا رفته است، اما خودروها همچنان با قیمت بالایی خرید و فروش می‌شوند. به‌طوری که با ۱۵۰ میلیون تومان حتی یک پراید سالم نیز نمی‌توان خرید. در نتیجه خرید خودرو برای عموم مردم سخت است

این کارشناس ادامه داد: به نظر می‌رسد روند افزایش قیمت‌ خودرو در اسفندماه نیز ادامه داشته باشد و شرایط به نفع مصرف‌کنندگان رقم نخورد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4be6b8