دوشنبه 04 تیر 1403 - 24 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/23 11:48
پرسپولیس | یحیی گل محمدی
کد خبر: 122627

گزینه پرسپولیس برای جانشینی یحیی بیخ گوش گل محمدی | یحیی نگران شد؟

به نظر می‌رسد جام ملت‌های آسیا هم برای گل‌محمدی بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است و هم برای امیر قلعه‌نویی؛ چراکه حالا هر دوی آنها یک آلترناتیو مشترک دارند.

سرمربی پرسپولیس پس از جنجال‌هایی که در روزهای اخیر ایجاد کرد و حواشی عجیب‌وغریبی که حول پرسپولیس شکل گرفت بالاخره عصر دیروز در تمرین پرسپولیس آفتابی شد تا هم قرمزها پس از دو روز اعتصاب تمرینات پرسپولیس را پیگیری کنند و هم در مصاحبه‌ای تند و آتشین از زمین و زمان و شرایط باشگاه پرسپولیس انتقاد کند.

او در همان ابتدای صحبت‌هایش گفت: «من نامه فسخ قراردادم را چند روز پیش به باشگاه دادم. دو روز بعد آقایان تازه موضوع را در جلسه هیات‌مدیره مطرح کردند. من عملا قراردادی با باشگاه ندارم! اگر به فدراسیون برای فسخ قرارداد نرفتم بحث دیگری است اما با توجه به نامه‌ای که دادم قراردادی با باشگاه ندارم.» این یعنی او همچنان به رفتاری که از روز چهارشنبه آغاز کرده اعتقاد دارد و می‌خواهد این روند را حداقل تا امروز که قرار است جلسه هیات‌مدیره برگزار شود ادامه دهد.

به جز بحث مالی و طلب‌هایی که او و شاگردانش از باشگاه دارند یکی از مهم‌ترین مسائلی که این روزها در ذهن گل‌محمدی شکل گرفته است بحث احتمال حضور برانکو ایوانکوویچ به جای او در پایان فصل است. مصاحبه اخیر مرد کروات به‌وضوح نشان می‌دهد که درصورتی‌که از قرمزها پیشنهادی داشته باشد بعید است آن را رد کند و حالا که باشگاه و مدیرعامل آن تمایلی به تمدید با سرمربی خود نشان نداده‌اند این استنباط شاید خیلی غلط نباشد که آنها این ایده را در ذهن دارند که فصل بعد دوباره برانکو را به نیمکت سرخ‌ها برگردانند. یحیی این آلترناتیو بزرگ را در نزدیکی خود می‌بیند و به همین دلیل تمرکز لازم برای هدایت پرسپولیس را از دست داده است. 

یحیی این آلترناتیو بزرگ را در نزدیکی خود می‌بیند و به همین دلیل تمرکز لازم برای هدایت پرسپولیس را از دست داده است. اگرچه در مصاحبه دیروزش گفت: «من اطلاعی از اینکه با مربیان دیگر مذاکره شده است ندارم و چنین چیزی نشنیده‌ام. بخش بزرگی از تصمیم‌هایم به‌خاطر وعده و وعیدهای توخالی است که می‌گفتند تسویه‌حساب می‌کنیم یا قبل از شروع بازی‌ها آپشن‌ها را پرداخت می‌کنیم، طبق نامه‌ای که خود رضا درویش در این رابطه به من داده بود.» با این حال مشخص است که یحیی به دنبال این است که قراردادش با قرمزها تمدید شود تا حداقل خیالش از این بابت راحت شود حتی اگر به خبرنگاران در پاسخ به اینکه فکر می‌کند برخی به دنبال این هستند که او از باشگاه برود، این‌گونه بگوید: «من همیشه دوست دارم به اتفاقات نگاه مثبتی داشته باشم اما برخی مواقع پیش خودم می‌گویم شاید جریانی درست می‌کنند تا این اتفاقی که اشاره کردید، بیفتد. از نیت‌شان خبر ندارم، اما این تیم حیف است.»

یحیی در ادامه سعی می‌کند تا توپ را به زمین هواداران بیندازد و می‌گوید آنها باید تصمیم بگیرند که او بماند یا برود اما مساله مهم اینجاست که او هنوز هم قبول نکرده که در این برهه حساس فصل چنین زیر میز زدن اقدامی اشتباه است و می‌تواند تیمش را وارد حواشی جبران‌ناپذیری کند: «نه دنبال افزایش قرارداد هستم و نه تمدید آن. اگر قرار باشد کسی تصمیم بگیرد هواداران هستند. آنها بخواهند قرارداد مربی را تمدید کنند این کار را انجام می‌شود. اگر تصمیم هواداران بر ماندن من باشد می‌مانم و اگر نباشد می‌روم.» او همچنین امیدوارانه درباره جلسه امروز با باشگاه صحبت کرده که نشان می‌دهد شاید توافقاتی با هیات‌رئیسه برای تمدید قراردادش داشته است: «نگاه من مثبت است و امیدوارم فردا اتفاقات خوبی بیفتد.»

در این شرایط به نظر می‌رسد جام ملت‌های آسیا هم برای گل‌محمدی بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است و هم برای امیر قلعه‌نویی؛ چراکه حالا هر دوی آنها یک آلترناتیو مشترک دارند که ممکن است روی یکی از دو صندلی هدایت پرسپولیس یا تیم ملی بنشینند. در چنین اوضاعی نتایج تیم‌های عمان و ایران برای این دو مربی بسیار مهم می‌شود؛ چراکه قلعه‌نویی هم می‌داند که اگر تیمش این روند را ادامه داده و همانند دیدار با اردن نمایشی ناامیدکننده داشته باشد بعید است بتواند به رویای خود برای مربیگری تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۶ برسد و گل‌محمدی هم به‌خوبی می‌داند اگر عمان هم عملکرد خوبی نداشته باشد بعید است فدراسیون این کشور تمایلی به تمدید با برانکو داشته باشد و در آن صورت این مربی کروات برای مدیران پرسپولیس در دسترس خواهد بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/48rpym