جمعه 04 اسفند 1402 - 23 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/05/21 19:08
قیمت طلا | قیمت طلا
کد خبر: 121151

قیمت طلا و سکه 21 مرداد 1402 | رشد حباب سکه‌های امامی و ربع

در هفته گذشته قیمت طلا و سکه همواره در نوسان افزایشی و کاهشی قرار داشت و در نهایت با بازدهی منفی بسته شد. هفته آخر مرداد بازار اخبار سیاسی داغ است و این موضوع می‌تواند قیمت دلار و متعاقب آن قیمت در بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد.

در هفته گذشته قیمت طلا و سکه همواره در نوسان افزایشی و کاهشی قرار داشت و در نهایت با بازدهی منفی بسته شد. هفته آخر مرداد بازار اخبار سیاسی داغ است و این موضوع می‌تواند قیمت دلار و متعاقب آن قیمت در بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد.به گزارش روز پنجشنبه و جمعه هفته گذشته و در تعطیلی بازارهای مالی اخباری مبنی بر آزادی موقت زندانیان دو تابعیتی از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شد.

\r\n\r\n

این موضوع بازار گمانه‌زنی‌ها را در معاملات پشت خطی داغ کرد و روند قیمت دلار را نزولی کرد. به نظر می‌رسد موضوع آزادسازی منابع ارزی ایران و آزادی زندانیان بتواند خطوط حمایت در بازار فلز زرد را بشکند و روند قیمت‌ها را کاهش دهد. البته باید توجه داشت که این روند نزولی در شرایطی دوام خواهد داشت که اخبار تکمیلی، خبرهای روزهای گذشته را تایید کند.

\r\n\r\n

با وجود اینکه اخبار ضد و نقیضی از مذاکرات ایران و آمریکا در مورد آزادی زندانیان دو تابعیتی و آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی منتشر شده است، اما میزان دسترسی ایران به منابع آزاد شده، در گفته‌های مقامات و کارشناسان ایرانی و آمریکایی تفاوت‌هایی دارد و باید دید شروط این آزادسازی را طرف ایرانی می‌پذیرد یا خیر.

\r\n\r\n

برای هفته پیش رو باید دید بازار، سیگنال‌های مساعدی از اخبار منتشرشده دریافت می‌کند تا ورق به نفع کاهشی‌های بازار بچرخد؟

\r\n\r\n

سرپیچی سکه‌های گرمی و نیم از خانواده سکه‌ها

\r\n\r\n

روز پنجشنبه 19 مرداد روند قیمت سکه در قطعات سنگین کاهش محدودی داشت. سکه امامی با کاهش 50 هزار تومانی با قیمت 28 میلیون و 551 هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار کاهش 110 هزار تومانی داشت. این قطعه با رقم 25 میلیون و 491 هزار تومان مبادله شد.

\r\n\r\n

در آخرین معامله هفته گذشته نیم‌سکه، ربع‌سکه و سکه گرمی بدون تغییر قیمت مبادله شدند. نیم‌سکه با قیمت 15 میلیون و 400 هزار تومان، ربع سکه با قیمت 10 میلیون و 400 هزار تومان و سکه گرمی نیز با رقم 6 میلیون و 150 هزار تومان معامله شدند.

\r\n\r\n

رشد حباب سکه‌های امامی و ربع

\r\n\r\n

روز پنجشنبه قیمت طلا نیز کاهش اندکی داشت. هر مثقال طلا با هفت هزار تومان کاهش به قیمت 10 میلیون و 178 هزار تومان رسید. هر گرم طلای 18 عیار نیز کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و 349 هزار تومان معامله شد. در این روز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 318 هزار تومان رسید.

\r\n\r\n

19 مرداد حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. حباب سکه‌ بهار با 211 هزار تومان بیشترین افت حباب را در خانواده سکه‌ها داشت. در این روز حباب سکه امامی 162 هزار تومان، نیم‌سکه 56 هزار تومان، ربع‌سکه 27 هزار تومان و سکه گرمی 14 هزار تومان کاهش داشتند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/48roaw