پنج‌شنبه 30 فروردین 1403 - 18 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1400/09/24 16:29
پرسپولیس
کد خبر: 18327

درآمد و هزینه پرسپولیس و استقلال در 1401 در لایحه بودجه | درآمد و هزینه پرسپولیس 3.5 برابر استقلال

در بخش بودجه شرکت های دولتی سودده و سربه‌سر در سال 1401 نام دو شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) و استقلال به چشم می‌خورد که بر اساس آن میزان درآمدها و هزینه‌ها برآورد شده است.

باشگاه فوتبال پرسپولیس یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران پایه‌گذاری شد. باشگاه پرسپولیس از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس است و مالکش وزارت ورزش و جوانان است. پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد، در بخش بودجه شرکت های دولتی سودده و سربه‌سر در سال ۱۴۰۱ نام دو شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) و استقلال به چشم می‌خورد که بر اساس آن میزان درآمدها و هزینه‌ها برآورد شده است.

پرسپولیس

پرسپولیس

بر اساس برآورد صورت گرفته از سوی دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ میزان درآمدهای شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) معادل ۲۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و هزینه های این شرکت نیز معادل ۲۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان لحاظ شده است و در بخش دارایی های جاری میزان ذخایر و اندوخته ها معادل ۷۵۰ میلیون تومان اعلام شده است.

استقلال

میزان درآمدهای شرکت ورزشی فرهنگی استقلال معادل ۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و هزینه‌های این شرکت معادل ۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان لحاظ شده و در بخش دارایی های جاری میزان ذخایر و اندوخته‌ها معادل ۲۰ میلیون تومان است.

مقایسه استقلال و پرسپولیس

به این ترتیب درآمدهای شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) ۱۷۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، هزینه‌های این باشگاه ۱۷۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و مجموع دارایی‌های جاری این باشگاه ۷۳۰ میلیون تومان بیش از شرکت ورزشی فرهنگی استقلال است!

حمله تند به پرسپولیس؛ مظلوم‌نمایی بس است

رضا عنایتی سرمربی تیم هوادار در نشست خبری پیش از بازی با ذوب آهن اظهار داشت: خیلی خوشحالم که دوباره به اصفهان آمدم. خیلی بازی حساسی است برای هر دو تیم. بازی خیلی سختی با ذوب آهن داریم و این تیم دارای هویت و ریشه در اصفهان و فوتبال ایران است. ما تمام بازیهایی که بعد از بازی پرسپولیس باید انجام می‌دادیم را دادیم.

وی افزود: زمان کمی هم داشتیم. باید از لحاظ روحی روانی و بدنی بچه‌ها را آماده می‌کردیم. صحبت‌هایی که در خصوص بازی ذوب آهن باید انجام می‌دادیم را دادیم. خیلی مصمم هستیم بازی خوبی را را انجام دهیم اما مصدومیت بازیکنان ما یک مقدار به ما ضربه زد. چهار پنج بازیکن تاثیرگذارمان را نداریم اما تمام تلاشمان را میکنیم تا شرایط جدول را تغییر دهیم. نتایج ما با بازی ما نمی‌خواند.

عنایتی درباره مصدومان تیمش اظهار داشت: آقای قاضی، شجاعیان و روح الله باقری و محمد ستاری اما بازیکنان ما کیفیت بالایی دارند و امیدوارم نتیجه بگیریم.

او در پایان با اشاره به بازی پرسپولیس گفت: دوستان خیلی دارند به گل دوم ما می‌پردازند اما هیچکس به گل دوم پرسپولیس که کاملا خطا بود را نپرداخت. سه امتیاز ما با آن گل تبدیل به یک امتیاز شد. اگر تیم پرسپولیس است باید جار و جنجال شود اما سایر تیمها نه؟ روی گل دوم پرسپولیس شرایط ما تغییر کرد و سه امتیاز تبدیل به یک امتیاز شد. دوستان بگویند دقیقه ۹۲ چه اتفاقی رخ دهد و مظلوم نمایی بس است. ما در این فوتبال زحمت می‌کشیم و می‌خواهیم نتیجه بگیریم. تیم ما شاید تماشاگر کمتری داشته باشد اما نباید حقش ضعیف شود.

پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس و تاریخچه آن

پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران و آسیا است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است. همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، چهارده بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده و از این جهت پرافتخارترین تیم است. شش قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران، چهار قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران پرافتخارترین در این جام شش قهرمانی در جام باشگاه‌های تهران، دو قهرمانی در جام حذفی تهران، یک قهرمانی در جام شهیداسپندی یک قهرمانی در مسابقات انتخابی اسیا  یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا یک عنوان نایب قهرمانی در جام برندگان جام آسیا، دو عنوان نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، سه عنوان سومی در جام باشگاه‌های آسیا، مهم‌ترین قهرمانی‌ها و افتخارات باشگاه پرسپولیس هستند.

علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی سه تن از بازیکنان پرسپولیسی هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده‌اند. باشگاه پرسپولیس از ابتدای تاسیس خود تاکنون موفق به کسب ۳۵ جام رسمی و استانی شده است. باشگاه پرسپولیس، به‌عنوان نخستین باشگاه ایرانی موفق به کسب پنج قهرمانی متوالی در لیگ برتر ایران شده‌است.

تیم پرسپولیس چهار بار در فینال تورنمنت‌های مختلف آسیایی (دو بار فینال لیگ قهرمانان آسیا، دو بار فینال جام برندگان جام آسیا) حضور داشته‌است. پرسپولیس دو بار در دهه هفتاد و نود موفق به کسب قهرمانی همزمان (لیگ و جام حذفی) در طول یک فصل در فوتبال ایران شده‌است.

باشگاه پرسپولیس ۹ بار در نیمه نهایی تورنمنت‌های مختلف آسیایی (سه بار لیگ قهرمانان آسیا، چهار بار لیگ قهرمانان آسیا، دو بار جام برندگان جام آسیا) حضور داشته‌است. باشگاه پرسپولیس هفت قهرمانی را در لیگ برتر ایران دارد. باشگاه پرسپولیس موفق به کسب پنج قهرمانی متوالی در جام باشگاه‌های تهران شده‌است. تیم پرسپولیس چهار قهرمانی متوالی در سوپر جام ایران به‌دست آورده‌است. باشگاه پرسپولیس با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی، پرافتخارترین تیم ایرانی و سومین تیم پر افتخار در جام برندگان جام آسیا محسوب می‌شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/488akn