چهارشنبه 02 خرداد 1403 - 22 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/25 08:23
مذاکرات
کد خبر: 41224

تایید مذاکرات ایران و آمریکا | مذاکرات بدون واسطه با آمریکا ، اما رسمی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات باواسطه با آمریکایی‌ها در بخشی از موضوعات به نتایجی رسیده است.

به نقل از انتخاب ، فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات باواسطه با آمریکایی‌ها در بخشی از موضوعات به نتایجی رسیده است.

وی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: آمریکایی‌ها یک اشتباه استراتژیک کردند و آن نبود سیاستی واحد در خصوص برجام بود و فراز و نشیب‌هایی داشتند در حالی که جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اقدام راهبردی سیاستش کاملا از همان ابتدا مشخص بود و الان هم به همین طریق است.

مذاکرات

نماینده مردم زاهدان در مجلس اضافه کرد: مقام معظم رهبری همیشه بر این قضیه تاکید داشتند و ملاقاتی که پادشاه عمان با رهبر انقلاب و دیگر مقامات کشورمان داشتند در همین راستا بود و بنده هم چندی قبل در راس هیئتی به عمان رفتم و با مقامات این کشور بر همین اساس صحبت شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: آمریکایی‌ها می‌گفتند که توپ در زمین جمهوری اسلامی ایران است، اما ما ثابت کردیم چنین چیزی نیست. ما میز مذاکره را ترک کردیم، اما اتاق مذاکره را ترک نکردیم و بر اساس منافع ملی خود عمل کردیم

مالکی اظهار کرد: مذاکرات بدون واسطه با آمریکا داریم و مذاکرات باواسطه هم اگر موضوع خاصی باشد انجام می‌شود البته مذاکرات بدون واسطه به طور رسمی نیست، اما مواردی پیش بیاید معمولا صورت می‌گیرد.

وی درباره نتایج مذاکره بدون واسطه با آمریکا گفت: این مذاکرات بیشتر برای این است که آن‌ها پو‌ل‌های بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران را بدهند و در بحث زندانیان و مصادیق آن هم صحبت شده است و ایران هم موافق این مسائل است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا آزادسازی منابع ایران در عراق بر اساس مذاکرات بدون واسطه با آمریکا انجام شده است؟ بیان کرد: سال‌های سال است که منابع ایران را بلوکه کرده‌اند که خلاف موازین بین‌المللی است. الان هم که می‌خواهند بدهند باید این کار را از قبل می‌کردند و این مذاکرات هم تاثیر داشته است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/45rnp9