یک‌شنبه 26 فروردین 1403 - 14 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/17 02:50
مرتضی پورعلی گنجی | پرسپولیس
کد خبر: 124196

غرامت مصدومیت مرتضی پورعلی گنجی به پرسپولیس یا فدراسیون؟ | ستاره پرسپولیس مثل نیمار !

همان طور که غرامت مصدومیت نیمار به باشگاه الهلال می رسد، غرامت مصدومیت مرتضی پورعلی گنجی هم به باشگاه پرسپولیس خواهد رسید نه فدراسیون فوتبال ایران.

مرتضی پورعلی گنجی (زادهٔ ۳۰ فروردین ۱۳۷۱؛ بابل) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مدافع میانی برای باشگاه فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کند. مرتضی پورعلی گنجی پس از بازی‌های جام ملت‌های آسیا در استرالیا از باشگاه‌های مختلف خارجی پیشنهاد بازی دریافت کرد و در نهایت در اسفندماه ۱۳۹۳ درحالی که با تیم نفت تهران در پایان هفته ۲۱ صدرنشین لیگ برتر بود، به پیشنهاد تیان جین چین پاسخ مثبت داد مرتضی پورعلی گنجی رسماً با دریافت ۵۰۰ هزار دلار و برای مدت یک فصل به این تیم چینی پیوست. مرتضی پورعلی گنجی پس از آن پرسپولیسی شد. مرتضی پورعلی گنجی مدافع میانی پرسپولیس که در ترکیب امشب تیم ملی مقابل قطر حضور داشت، در اوایل نیمه دوم با مصدومیتی نگران کننده مواجه شد تا زمین بازی را ترک کند.

همان طور که غرامت مصدومیت نیمار به باشگاه الهلال می رسد، غرامت مصدومیت مرتضی پورعلی گنجی هم به باشگاه پرسپولیس خواهد رسید نه فدراسیون فوتبال ایران.

به گزارش طرفداری، مرتضی پورعلی‌گنجی در فیفادی قبلی و در جریان دیدار ایران و قطر در فینال تورنمنت اردن از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد و بعد از حدود 10 روز نیز مجبور شد زانویش را به تیغ جراحان بسپارد.

در این میان دکتر رازی با هماهنگی فدراسیون فوتبال وظیفه عمل جراحی زانوی پورعلی‌گنجی را برعهده گرفت و درحالی که باشگاه پرسپولیس برای پرداخت هزینه های جراحی اعلام آمادگی کرده بود، فدراسیون فوتبال به نوعی هزینه‌های جراحی را پرداخت کرد.

در این میان اما نکته ای که جالب به نظر می رسد در مورد غرامت مصدومیت این مدافع ملی پوش است.

همان طور که در جریان اخبار قرار گرفته اید پس از مصدومیت پورعلی گنجی، صحبت از غرامت فیفا بابت مصدومیت این بازیکن مطرح شد. در همین راستا باشگاه پرسپولیس نیز قرار شد از فیفا استعلام بگیرد که مبلغ غرامت به چه شکل محاسبه خواهد شد. اما امروز روزنامه فرهیختگان خبری منتشر کرد مبنی بر این که فدراسیون فوتبال پیش‌دستی کرده و با ارسال نامه‌ای به فیفا هم در مورد مبلغ دقیق غرامت استعلام گرفته و به نظر می رسد فدراسیون نشین ها نیز به نوعی به دنبال دریافت غرامت هستند تا به نوعی این ابهام ایجاد شود که این پول از سوی FIFA قرار است به باشگاه بازیکن مصدوم برسد یا فدراسیون فوتبال.

برهمین اساس پیگیری های طرفداری به اینجا رسید که اگرچه فیفا هنوز جواب استعلام فدراسیون فوتبال را نداده و قرار است پاسخ این نامه را در اختیار باشگاه پرسپولیس هم قرار بدهد اما این غرامت به باشگاه بازیکن تعلق می گیرد نه فدراسیون فوتبال. چرا که باشگاه بازیکن را به تیم ملی و فدراسیون فوتبال قرض داده و مصدوم تحویل گرفته و این باشگاه است که بابت غیبت بازیکنش از نظر نیروی انسانی و مالی متضرر می شود نه فدراسیون فوتبال. از این رو این غرامت چند صد هزار دلاری به باشگاه پرسولیس تعلق خواهد گرفت. همان طور که در ماجرای مصدومیت نیمار در بازی تیم ملی برزیل مقابل تیم ملی اروگوئه، باشگاه الهلال غرامت را دریافت می کند نه فدراسیون فوتبال برزیل.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/45onvm