پنج‌شنبه 24 خرداد 1403 - 13 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/22 12:31
کد خبر: 38347

پرسپولیس تهران، طعمه بعدی کریستیانو رونالدو است؟

با حضور کریستیانو رونالدو در تیمش و نتایج درخشانی که اخیراً کسب کرده، النصر در حال تهدید جایگاه پرسپولیس و استقلال در آسیا است.

به گزارش رصد ورزشی: در حالی که لیگ‌های فوتبال در آسیا به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شوند، تیم‌های رقابتی سعی دارند تا از حریفان سبقت بگیرند و به عنوان قهرمان انتخاب شوند. همچنین، فینال لیگ قهرمانان نیز به زودی بین الهلال و اوراواردز برگزار خواهد شد و قهرمان این قاره مشخص خواهد شد.

نکته جالب اینکه صدرنشین جدول تیم‌هایی آسیایی همچنان الهلال است و با نتایج مثبت اخیر در لیگ حرفه‌ای عربستان و جام باشگاه‌های جهان، همچنان جایگاه خود در صدر جدول را حفظ کرده است. الهلال 1725 امتیاز دارد و از حاشیه امنیت بسیار خوبی نسبت به اولسان و کاوازاکی برخوردار است.

در جایگاه چهارم، چونبوک موتورز کره‌جنوبی قرار گرفته که با چند قهرمانی متوالی در کی لیگ توانسته خود را در میان تیم‌های برتر آسیا جای دهد. این تیم با تنها شش امتیاز برتر نسبت به پرسپولیس ، جایگاه چهارم خود را حفظ کرده و توانسته بالاتر از سرخپوشان پایتخت قرار بگیرد.

(عکس) پرسپولیس، طعمه بعدی کریستیانو رونالدو!

* تهدید رتبه پرسپولیس به دست رونالدو
پرسپولیس 1599 امتیاز دارد و به لطف نتایج اخیر الدحیل و شکست پرگل این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، توانسته رتبه پنجمی خود را حفظ کند. قرمزها در سال 2020 توانستند با نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا رتبه جهانی خود را تک رقمی کنند اما حالا با حذف در آسیا به جایگاه 127 جهانی دست یافته‌اند.

با این حال تهدید اصلی پرسپولیس نه تیم الدحیل بلکه النصر عربستان است. یاران کریستیانو رونالدو بیشترین پیشرفت را در بین 8 تیم برتر جهانی داشته‌ و امتیازات خود را 50 امتیاز افزایش داده‌اند تا به رتبه هفتم جدول آسیا برسند.

النصر در صورت قهرمانی در لیگ حرفه‌ای عربستان، فرصت این را خواهند داشت تا 20 امتیاز بیشتر کسب کنند و جای پرسپولیس را در جایگاه پنجم بگیرند. به عبارتی قرمزها برای دفاع از این جایگاه ابتدا باید در لیگ و جام حذفی به موفقیت برسند و سپس از حذف آسیایی جلوگیری کنند.

* استقلال و حذفی که گران تمام شد
استقلال با قهرمانی در فصل گذشته موفق شد رتبه خود را بهبود بخشد و به جمع ده تیم برتر آسیا برسد. آن‌ها در آپدیت جدید 13 امتیاز بیشتر گرفته‌اند تا بالاتر از السد و یوکوهاما مارینوس قرار بگیرند.

نکته جالب اینکه استقلال تنها 25 امتیاز با پرسپولیس فاصله دارد و به عبارتی اگر بتواند در لیگ برتر و جام حذفی عملکردی بهتر از پرسپولیس داشته باشد، برای اولین بار در شش سال اخیر بالاتر از رقیب سنتی قرار خواهد گرفت.

با این حال افسوس بزرگ تیم استقلال حذف از لیگ قهرمانان آسیا است که باعث می‌شود تا این تیم برای فصل آینده تعداد مسابقات کمتری نسبت به حریفان مستقیم خود داشته باشد و در معرض از دست دادن جایگاه خود قرار بگیرد.

تیم فوتبال سپاهان نیز با نتایج درخشان خود و صدرنشینی در لیگ برتر به رتبه سیزدهم فوتبال آسیا رسیده و شانس این را دارد تا با حضور در آسیا به جمع ده تیم برتر قاره نیز اضافه شود؛ باید دید در پایان فصل کدام تیم چه جایگاهی را کسب خواهد کرد.

 

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3zkye6