شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/24 06:08
با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟
کد خبر: 36823

با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

به انگشتانتان نگاه کنید تا مشخص شود طاس می شوید یا نه!

بر اساس یافته های جدید محققان، امکان طاس شدن مردان بیشتر خواهد بود اگر انگشت حلقه آن ها بلندتر از انگشت اشاره یا همان سبابه باشد. محققان دریافته اند که طولانی تر بودن انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره در دست راست با ۶ برابر ریسک بیشتر برای الگوهای طاسی در مردان همراه است. کارشناسان بر این باورند که شاید این موضوع نشانه تستوسترون بالا در این مردان باشد که باعث کاهش فولیکول های مو می شود، موضوعی که می تواند از دوران جنینی و در داخل رحم شروع شود.

با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

مطالعات صورت گرفته روی دست های ۲۴۰ مرد بالای ۳۷ سال که مبتلا به آلوپسی آندروژنیک بودند صورت گرفت، حالتی که با عنوان الگوی طاسی مردانه نیز شناخته می شود. دکتر چینگ یینگ وو، از دانشگاه پزشکی کائوسیونگ در تایوان می گوید: «مطالعه ما به این نتیجه رسید که نرخ پایین انگشت دوم دست راست نسبت به انگشت چهارم، با افزایش ریسک ابتلا به آلوپسی همراه است». در بریتانیا، احتمال از دست دادن موهای سر در مردان سفید پوست در دهه ۵۰ زندگی شان به ۵۰ درصد رسیده و این عدد برای مردانی که ۸۰ سال دارند به ۸۰ درصد می رسد.

با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

هر چه انگشت حلقه بزرگ تر باشد نیز نشانه قرار گرفتن در معرض مقدار بیشتری تستوسترون در رحم است که احتمال طاسی را در بزرگسالی افزایش می دهد. مقادیر جذب هورمون سکس پیش از تولد نیز می تواند روی سلامتی قلب، مقدار اسپرم موجود در منی و میزان ابتلا به اوتیسم و البته رشد فولیکول های مو تاثیرگذار باشد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3zkagj