پنج‌شنبه 24 خرداد 1403 - 13 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/02/22 11:23
تیم پرسپولیس
کد خبر: 39423

نگاه اصفهان به ورزشگاه آزادی تهران|تکلیف قهرمان مشخص می شود

هفته بیست‌ و نهم لیگ برتر فوتبال ایران امروز برگزار می‌شود وتکلیف بالا و پایین جدول رده‌بندی تا حدود بسیار زیادی روشن می شود.

به گزارش خبر رصد ورزشی:تیم پرسپولیس هوادارن  زیادی دارد.این روزها تیم پرسپولیس با قهرمانی دستو پنجه نرم میکند.امکان قهرمانی تیم پرسپولیس بسیار زیاد است.تیم پرسپولیس هم اکنون در مقابل سپاهان در حال بازی می باشد.

 هفته بیست‌ونهم و ماقبل پایانی بیست‌ودومین دوره لیگ برتر فوتبال امروز (جمعه) با برگزاری 8 دیدار همزمان پیگیری می‌شود؛ هفته‌ای که می‌تواند تکلیف تیم یا تیم‌های سقوط کننده و شاید تیم قهرمان را روشن کند.

تمام مسابقات این هفته ساعت 18 امروز (جمعه) آغاز می‌شود.

صنعت نفت آبادان - ذوب آهن

این دیدار فرقی به حال ذوب‌ آهن نمی‌کند مگر اینکه شاگردان تارتار به فکر کسب رتبه تک رقمی باشند اما برای صنعت نفت بازی مرگ و زندگی است.

صنعت نفت با ویسی روند خوبی در پیش گرفته و هفته گذشته استقلال را در ورزشگاه آزادی متوقف کرد. اگر نفت مسجدسلیمان را گزینه اول سقوط بدانیم رقابت برای سقوط نکردن بین صنعت نفت و مس کرمان است. این دیدار خانگی می‌تواند امیدهای آبادانی‌ها برای بقا در لیگ برتر را زنده نگه دارد.

مس رفسنجان - استقلال

تساوی بدموقع برابر نماینده آبادان، استقلال را از گردونه مدعیان قهرمانی خارج کرد مگر اینکه اتفاقات عجیب و غریبی در دو هفته پایانی رخ دهد.

ساپینتو و شاگردانش برای اعاده حیثیت در لیگ برتر به زمین می‌روند اما کار راحتی ندارند. مس رفسنجان یکی از تیم‌های قابل احترام لیگ برتر است و بازی‌های خوبی را با هدایت ربیعی به نمایش گذاشته است.

آنها برای کسب رتبه چهارم با تراکتور رقابت دارند. دیدار امروز قطعاً جذابیت‌های زیادی خواهد داشت چرا که استقلال همانند میزبان خود نیاز به سه امتیاز دارد.

آلومینیوم اراک - نفت مسجدسلیمان

نفت مسجدسلیمان تنها روی کاغذ شانس بقا در لیگ برتر را دارد و ممکن است امروز همین شانس را هم از دست بدهد.

تغییرات پیاپی در کادرفنی هم چاره کار آنها نبود تا نماینده جنوب کشور آماده کوچ به دسته اول شود. نفتی‌ها کار آسانی ندارند آن هم برابر آلومینیومی که در اراک به راحتی باج نمی‌دهد و تیمی سرسخت است.

هوادار - فولاد

جدال تیم‌های میانه جدول جز اینکه برای آنها بابت رتبه‌شان در جدول مهم باشد، اهمیت دیگری ندارد. هوادار که در جام حذفی نیز به جمع چهار تیم پایانی رسیده همانند فولادِ علیرضا منصوریان به دنبال پایانی خوش در لیگ برتر است. فولادی که در این فصل انتظارات را فراهم نکرد و باید دید در نهایت در چه رتبه‌ای به کار خود پایان خواهد داد.

ملوان - مس کرمان

ملوان پس از متوقف کردن سپاهان در اصفهان، هفته گذشته در خانه خود چهار گل از مس رفسنجان خورد و امروز قطعاً به دنبال پاک کردن آن اتفاق است.

هواداران ملوان چنین شکست‌های سنگینی را در خانه تاب نمی‌آوردند و از این رو شاگردان زارع محکوم به پیروزی مقابل تیمی هستند که شاید شکست پایان کارش در لیگ برتر باشد.

مس کرمان کاملاً خطر سقوط را حس می‌کند و اگر امروز نتیجه‌ مناسبی نگیرد و صنعت نفت پیروز شود، آن وقت یک هفته زودتر سقوطش قطعی می‌شود.

سپاهان - پیکان

یک چشم سپاهان به دیدار خودش با پیکان است و چشم دیگرش به ورزشگاه آزادی. سپاهان که همه چیز را در اختیار داشت با توقف برابر ملوان سرنوشت را به دست پرسپولیس سپرد و در دو هفته پایانی علاوه بر برتری باید منتظر لغزش پرسپولیس هم باشد.

پیکان هفته گذشته برابر پرسپولیس با یک گل شکست خورد و حالا باید دید برابر دیگر مدعی قهرمانی یعنی سپاهان چه خواهد کرد.

تراکتور - نساجی مازندران

خمس هدف تراکتور را کسب رده چهارم عنوان کرده است و تراکتور که با این مربی احیا شده می‌تواند به این هدف برسد.

حریف امروز آنها نساجی است که برخلاف تصور فصل خوبی پشت سر نگذاشته است. این دیدار تقابل دو مربی اسپانیایی است؛ پاکو خمس در تراکتور و هرناندس در نساجی. جدال اسپانیایی‌ها می‌تواند برای تماشاگران اتفاقات خوبی را رقم بزند.

پرسپولیس - گل گهرسیرجان

حساس‌ترین مسابقه هفته بیست‌ونهم در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. پرسپولیس که به تازگی گل گهر را در جام حذفی با نتیجه شکست داده امروز بار دیگر مقابل شاگردان الهویی قرار می‌گیرد.

پرسپولیس هر چند در صدر جدول ایستاده اما استرس آنها به واسطه صدرنشین بودن بیشتر است و فشار زیادی روی بازیکنان این تیم قرار دارد.

گل‌گهر به قصد جبران بازی حذفی و البته قرار گرفتن در رده‌ای مناسب گام به میدان می‌گذارد و پرسپولیس هم در پی این است که سرنوشت را به سپاهان نسپارد و در یک بازی تکراری دوباره گل‌گهر را شکست دهد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3zk7ma