پنج‌شنبه 24 خرداد 1403 - 13 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/22 05:38
بورس
کد خبر: 40992

سقوط آزاد دوباره در بورس | بورس قرمزپوش باقی می‌ماند؟

بورس در معاملات ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۲ با ریزش ۶۲۸۰۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۲۰۸ واحدی قرار گرفت.

بورس و وضعیت بازار همواره دستخوش تغییر می شود و پیش بینی‌های کارشناسان درباره بورس را در برخی موارد دچار مشکل می کند. بورس را هیچ وقت نمی‌توان همیشه صعودی یا همیشه نزولی دانست و نوسان همواره در ذات بازار وجود دارد. شاخص کل بورس در چند ماه اخیر با اصلاحات سنگینی مواجه شده است و به طوریکه در اردیبهشت ماه نیز شاهد عقبگرد سنگین شاخص کل بودیم. وضعیت بازار در خرداد ماه نیز در آرامش سپری می شود و در برخی روزها با رنگ سبز و قرمز نوسان در بازار مشاهده می‌شود. مدیران بورسی این روند را طبیعی می دانند. هر چند خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم مصوبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات روز دوشنبه در اولین روز معاملاتی با ریزش سنگین آغاز شد در ادامه این حجم از ریزش صعودی شد، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای ۴۵ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، فملی، شپنا، شبندر، تاپیکو، خودرو و شستابا تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با کاهش ۱۸۸۸۹ واحدی به ۷۲۹ هزار و ۷۴۶ واحدی رضایت دهد.

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۶۲ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۸,۹۰۵,۸۳۰.۸۱۲ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۷۹,۷۶۴.۵۷۷ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۰.۷۵۷ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، هرمز، فجهان، صبا، زاگرس، شاوان و مارون هستند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3wzed6