پنج‌شنبه 10 اسفند 1402 - 29 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/04/11 00:20
کد خبر: 41717

افزایش قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟

دیروز افزایش قیمت طلا و سکه متاثر از نوسانات قیمت دلار رخ داد. معامله‌گران این بازار سیگنال‌های نامساعد در خصوص برجام را دلیل اصلی صعود قیمت‌ها می‌دانند. آنها معتقدند بازارساز باید تاثیر اخبار سیاسی را کمرنگ کند در غیر این صورت روزهای اخیر، پایان روند خنثی در بازارهای مالی خواهد بود.

دیروز قیمت طلا و سکه افزایش داشت. تاثیر قیمت دلار همچنان بر بازار فلز زرد پایدار است.

تحلیلگران معتقدند سیاستگذار باید از قدرت اخبار سیاسی در بازار بکاهد چراکه در غیر این صورت روزهای اخیر به‌عنوان پایان روند خنثی در بازارهای شناسایی خواهد شد.

در بیشتر روزهای هفته گذشته قیمت طلا و سکه کاهش داشت. این کاهش منجر به تغییر کانال در قطعات سکه نشد اما معامله‌گران را نسبت به خرید و فروش سرد کرد. بازیگران بازارهای مالی در هفته‌های اخیر از ترس رکب بازارساز، اخبار مثبت در حوزه برجام و تحریم‌ها، آزادسازی دلارهای بلوکه شده کشورمان یا آزادی زندانیان سیاسی معامله نکردند.

اما در حوزه بین‌المللی سیگنال‌های خوشایندی برای ایران به گوش نمی‌رسد. هفته گذشته درباره موضوع برجام که به‌عنوان چالشی برای اقتصاد کشورمان تبدیل شده، خبرهایی منتشر شد؛ از جمله اینکه وزیر خارجه آمریکا گفته است که «هیچ توافق هسته‌ای با ایران روی میز نیست». این موضوع در روز جاری اثر افزایشی بر بازارهای مالی گذاشت.

افزایش قیمت سکه در تمام قطعات

دیروز ‌شنبه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۲ بازار فلز گرانبها در تمام قطعات سکه افزایش قیمت داشت. سکه امامی با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۸۶ هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۹۹ هزار تومان به فروش رسید. این قطعه دیروز ۲۹۸ تومان افزایش قیمت داشت.

روز گذشته نیم سکه  ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله شد. قیمت ربع سکه ۱۵۰ هزار تومان رشد داشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی  ۱۱۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این قطعه دیروز با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلا یک پله صعود کرد

قیمت طلا دیروز افزایشی بود. قیمت هر مثقال طلا  ۲۲۴ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۹۸ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان رشد قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز طلای دست دوم نزدیک به ۳۳ هزار تومان رشد داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۶۸ هزار تومان معامله شد. روز گذشته قیمت حباب قطعات سکه متوازن نبود. حباب سکه‌های سنگین کاهشی بود و سایر قطعات سکه رشد ۳۰ تا ۷۰ هزار تومانی داشتند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qe6o9