پنج‌شنبه 24 خرداد 1403 - 13 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/23 12:43
زلزله ترکیه | زلزله تهران
کد خبر: 36789

آمار و تلفات زلزله ترکیه فاش شد | راز زلزله ترکیه مشخص شد

جزئیات زلزله ترکیه و آمار تلفات را در این صفحه بخوانید .

 به گزارش رصدورزشی : زلزله ترکیه هنوز در حال تلفات دادن و آسیب های مختلف به مردم است . در زلزله ترکیه تاکنون بالای 30 هزارنفر فوتی داشته است در ادامه جزئیاتی کامل از آماز زلزله ترکیه را می خوانید .

به گفته مقامات و پزشکان، مجموع قربانیان زلزله مرگبار اخیر در ترکیه و سوریه از 33 هزار نفر گذشت.

 آژانس مدیریت حوادث اضطراری و بلایای طبیعی ترکیه اعلام کرد تعداد قربانیان زمین‌لرزه‌های قدرتمند هفته گذشته در جنوب این کشور به ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر رسید.

طبق اعلام این مرکز، ۲۴۱۲ پس‌لرزه پس از روز اول زمین‌لرزه در ترکیه ثبت شده و ۱۴۷ هزار و ۹۳۴ نفر از مناطق زلزله‌زده خارج شدند. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که سازمان ملل هشدار داده که آمار نهایی تلفات زلزله در دو کشور سوریه و ترکیه ممکن است دو برابر شود، بر اساس جدیدترین آمار، امروز یکشنبه (۱۲ فوریه) شمار فعلی جانباختگان زمین‌لرزه فاجعه‌بار در دو کشور از ۳۳ هزار نفر گذشت. 

مقامات و پزشکان گفتند ۲۹ هزار ۶۰۵ نفر در ترکیه و سه هزار و ۵۷۴ نفر در سوریه قربانی زلزله ۷.۸ ریشتری دوشنبه شدند که مجموع را به ۳۳ هزار و ۱۷۹ نفر می‌رساند.  

«مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان‌ ملل در امور بشردوستانه و امداد اضطراری که شنبه وارد شهر جنوبی «قهرمان مرعش» ترکیه کانون اولین زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری بامداد دوشنبه هفته گذشته شد، پیش‌بینی کرده که شمار تلفات زمین‌لرزه شدید ترکیه و سوریه «دو برابر یا بیشتر» خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که علی‌رغم سرما و یخبندان، ده‌ها هزار تن از امدادگران در حال جستجو در میان آوارها هستند و این در حالی است که سرمای شدید، رنج و غم میلیون‌ها نیازمند به کمک در ترکیه و سوریه را تشدید کرده است.

سازمان ملل هشدار داده که دست‌کم ۸۷۰ هزار نفر در سراسر ترکیه و سوریه به غذای گرم نیاز دارند و بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در پی زمین‌لرزه در سوریه آواره شده‌اند. سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم گزارش داده که حدود ۲۶ میلیون نفر متحمل آسیب‌های ناشی از زمین‌لرزه شده‌اند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qdzm8