شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/08 07:46
به عنوان اولین طرح از طرحهای هفتگانه فولاد سازی با تکنولوژی ایرانی صورت گرفت؛
کد خبر: 36141

برقراری موفقیت آمیز نخستین قوس الکتریکی کوره فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت

نخستین قوس الکتریکی در واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری به عنوان اولین طرح از طرح های هفتگانه فولادسازی کشور با تکنولوژی ایرانی برقرار شد.

محمود ارباب زاده، مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر گفت: در آستانه فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و در شامگاه زمستانی پنجم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ ، نخستین قوس الکتریکی کوره قوس فولادسازی این شرکت به عنوان اولین واحد از طرح های هفتگانه فولادی کشور برای اولین بار با تکنولوژی، مهندسی، طراحی، تأمین و اجرای متخصصان داخل کشور انجام گرفت.

وی تصریح کرد: این دستاورد ارزشمند با حمایت ها و سرمایه گذاری های شرکت فولاد مبارکه، ایمیدرو و همت بلند مدیریت و کارکنان این شرکت و پیمانکاران کنسرسیوم پروژه در فاز اول راه اندازی واحد فولادسازی محقق و باعث شد امیدی دیگر در صنعت فولاد کشور و جامعه ایران اسلامی جوانه زند.

ارباب زاده در خصوص اهمیت این دستاورد خاطرنشان کرد: شروع موفقیت آمیز کوره قوس واحد فولادسازی در این فاز و پس از آن در فاز دوم راه اندازی واحدهای ریخته گری و کوره LF و سایر بخش های مربوطه می تواند در افزایش سودآوری شرکت، تولید محصول جدید، اشتغال زایی، ارزش افزوده محصول تولیدی و ایجاد تنوع محصول نقش بسزایی داشته باشد.

وی در خصوص ظرفیت و توانمندی های این واحد فولادسازی اظهار کرد: پس از کامل شدن واحد فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد سفیددشت امکان تولید 800 هزار تن محصول تختال از ماشین ریخته گری تختال و در آینده امکان تولید بیلت میسر خواهد شد و حدود یک میلیون تن تختال و بیلت به ظرفیت تولید گروه فولاد مبارکه افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت خاطرنشان کرد: از نظر اشتغال زایی، با راه اندازی کامل این بخش حدود 700 نفر به طور مستقیم در قالب پیمانکاری در شرکت مشغول به کار می شوند. علاوه بر این به طور غیرمستقیم نیز فرصت های شغلی دیگری ایجاد خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود از حمایت های مدیریت ارشد شرکت فولاد مبارکه، سازمان ایمیدرو، پیمانکاران کنسرسیوم و پیمانکاران اجرایی پروژه و همچنین از تلاش و همت بلند کارکنان شرکت فولاد سفیددشت در به ثمر رسیدن این فاز واحد فولادسازی قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد در ادامه این حمایت ها و همدلی ها در بهار سال آینده، شاهد راه اندازی کامل واحد فولادسازی و ریخته گری مداوم این شرکت باشیم.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qdlj8