پنج‌شنبه 31 خرداد 1403 - 20 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/31 07:48
اخبار حوادث
کد خبر: 38889

اخبار حوادث | یک پاساژ قدیمی در بازار تهران در آتش سوخت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، از آتش‌سوزی یک پاساژ قدیمی در محدوده بازار تهران خبر داد و گفت: در این حادثه چندین مغازه دچار آتش‌سوزی و خسارت شدند؛ اما تلفات جانی نداشت.

اخبار حوادث شامل تمامی اتفاقات ناگوار و معمولاً تلخی هستند که در جوامع رخ می‌دهد. اخبار حوادث می‌توانند شامل حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، خشکسالی، طوفان و... باشند. همچنین، اخبارحوادث جنایی مانند قتل، دزدی، ترور، تروریسم و... نیز از دسته اخبارحوادث مهم و بحران‌زا به شمار می‌روند. اخبار حوادث معمولاً توسط رسانه‌های گوناگون منتشر می‌شوند و در بسیاری از موارد تاثیرات بسیار بزرگ و گاهی بسیار نامطلوبی در جامعه به جای می‌گذارند.

سید جلال ملکی از آتش‌سوزی یک پاساژ قدیمی در محدوده بازار تهران خبر داد و گفت: ساعت ۴:۱۸ بامداد حادثه آتش سوزی یک ساختمان در خیابان سعدی شمالی خیابان جابرزاده به سامانه ۱۲۵ اعلام و در مدت زمان سه دقیقه مأموران سه ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل و خودروهای پشتیبانی به محل رسیدند.

ملکی ادامه داد: با حضور آتش نشانان مشاهده شد که یک ساختمان هفت طبقه تجاری_ انباری که کاربری اصلی آن در زمینه تولید و فروش پارچه های رویه کفش و مصنوعات چرمی بوده در طبقه همکف ۲ مغازه در کنار یکدیگر به وسعت ۳۰ متر دچار آتش سوزی شده است و آتش در همان نقطه به مغازه‌های بالاسری طبقات دوم و سوم نیز سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: البته آتش به طبقات چهارم و پنجم نیز سرایت کرده و نمای ساختمان را تحت تاثیر قرار داده بود و اگر حضور به موقع آتش نشانان نبود، شاهد خسارت جدی به این پاساژ بودیم.

به گفته وی، وجود اجناس در راه پله ها یکی از معضلات جدی آتش نشانان در زمان آتش سوزی این اماکن است که می تواند باعث کندی عملیات شود به همین منظور از مالکان پاساژهای تجاری درخواست داریم از قرار دادن اجناس در مسیرها و راه پله‌ها خودداری کنند.

بر اساس گزارش سایت شهر، ملکی یادآور شد: اگر این حادثه در ساعات میانی روز اتفاق افتاده بود، شاهد تلفات جانی بودیم؛ اما در زمان آتش سوزی فردی در ساختمان نبود. هم اکنون نیز علت آتش سوزی در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی است.

منبع: ایسنا

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qdkbp