شنبه 23 تیر 1403 - 13 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1401/12/28 04:27
83
کد خبر: 27317

فولاد- استقلال؛ تقابل ریکاردو با «داش‌علی» آبی‌ها

از ساعت نوزده امشب در اهواز تیم فوتبال فولاد میزبان استقلال تهران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ تقابل‌های فولاد و استقلال در اهواز در ۳ سال اخیر همواره پرحاشیه و جذاب بوده. از برد سال گذشته که منجر به قهرمانی استقلال شد گرفته تا حواشی شکل گرفته برای محمود فکری پس از سوت پایان بازی دو فصل پیش و جنگ استوری‌های مجیدی با داور در لیگ نوزدهم. حالا هم یک تقابل جذاب در پیش است. مصاف استقلال مقابل یک سرمربی استقلالی.

فولادی‌ها در بازی‌های امسال اسیر یک حاشیه پیش‌بینی نشده چون رها کردن تیم توسط سرمربی خود شدند. آن هم سرمربی که پیشنهاد تیم ملی را به دلیل پای بند بودن به پروژه در دست خود رد کرده بود. پس از جدایی نکونام در دو بازی اخیر علیرضا منصوریان در لیگ برتر روی نیمکت فولاد نشسته و توانسته ۴ امتیاز کسب کند.  منصوریان در اوایل دوران سرمربیگری حرفه ای، یکی از خوش‌آتیه‌ترین‌ها حساب می‌شد اما تصمیمات غلط او را به این مرحله رساند که هواداران فولاد چندان روی خوشی به حضور او نشان ندهند. رویکرد تیم‌های او اما همیشه با دستپخت‌های نکونام متفاوت بوده و باید دید از لحاظ فنی می‌تواند با فولاد مدل نکونام که یک سوپرجام و یک جام حذفی گرفته رقابت کند یا خیر.

در سمت مقابل استقلال پس از برد دراماتیک مقابل گل‌گهر از روحیه‌ای بسیار خوب برخوردار است و آمارهای ۶ هفته اخیر هم به سود آن‌ها است. استقلالی‌ها در ۵ بازی اخیر در تمام رقابت‌ها آمار ۲ گل در هر بازی را ثبت کرده‌اند و در بسیاری از فاکتور‌ها خوب ظاهر شدند. این بازی اما برای آن‌ها یک چالش مهم خواهد بود. استقلالی‌ها تا قبل از آغاز نیم فصل دوم در بازی‌های خارج از خانه عالی بودند اما در دور برگشت مقابل تیم سپاهان در اصفهان شکست خوردند و مقابل نساجی هم در قائم‌شهر نتوانستند پیروز باشند. ترکیب اولیه استقلال توسط ساپینتو شناخته شده و حتی هواداران این تیم می‌توانند تعویضی‌ها را هم حدس بزنند. نکته مثبت این کار کم شدن فاصله نیمکت با بازیکنان اصلی است و نکته منفی شاید لو رفتن تاکتیک‌ها توسط رقیب.

***

استقلال در زمینه کارهای هجومی بسیار خوب بوده اما در کارهای دفاعی خیر. ۴ بازی اخیر آن‌ها در لیگ شامل تنها یک کلین شیت بوده است.

فولاد فصل گذشته در اهواز شکست خورد اما پیش از آن دو سال پیاپی استقلال مجیدی و فکری را در اهواز برد.

فولاد در جام حذفی ۲ سال پیش استقلال را شکست داد اما آبی‌ها فصل گذشته با برتری مقابل فولاد جشن قهرمانی گرفتند تا به نوعی انتقام ان بازی باشد.

استقلال شفر دو فصل پیاپی فولاد را در اهواز شکست داد. با در نظر گرفتن این مساله که رولند کخ در لیگ دوم پیش از دیدار مقابل فولاد از کار برکنار شد و استراماچونی هم در اهواز مقابل فولاد بازی نکرده بود، ریکاردو ساپینتو دومین سرمربی خارجی استقلال در تقابل با فولاد در اهواز است.

انتهای پیام//


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qavo9