دوشنبه 03 مهر 1402 - 25 Sep 2023
کیان پیرفلک | فوت کیان پیرفلک | شهادت کیان پیرفلک
کد خبر: 31635

چه کسی دستور شلیک به کیان پیرفلک را صادر کرد؟ | کیان پیر فلک شهید شد؟

علی کریمی در صفحه اینستاگرام خود اقدام به بازنشر پیامی کرد که در آن از آشوب‌گران خواسته شده بود تا به خودروهای شخصی -که به آن مشکوک می‌شوند- حمله کنند.

«کیان پیرفلک» کودک 9 ساله اهل ایذه، شامگاه روز چهارشنه 25 آبان ماه 1401 در جریان اغتشاشات مسلحانه آشوب‌گران در این شهر، و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که به گفته شاهدان، این کودک به همراه خانواده‌اش در خودروی شخصی‌شان در حال عبور از محل آشوب بودند که به سمت ماشین آنها تیراندازی شده و این تیراندازی موجب شهادت کیان پیرفلک 9 ساله و مجروحیت پدرش می‌شود.

کیان پیرفلک

شهرستان ایذه در روزهای اخیر شاهد بروز برخی ناآرامی‌ها و آشوب‌ها توسط اغتشاشگران مسلح بوده است.

همزمان با این اتفاق، چند موتور سوار مسلح نیز با صورت‌های پوشیده شده اقدام به تیراندازی به افراد حاضر در خیابان کردند که در نتیجه آن، 7 نفر از هموطنان به شهادت رسیدند.

این آشوب‌ها در حالی صورت می‌گیرد که برخی چهره‌های شناخته شده در روزهای اخیر با اظهارنظرها و پیام‌های خود در فضای مجازی ضمن تحریک کردن مردم، افراد را به حضور در خیابان ها و انجام اقدامات تند تشویق کردند.

علی کریمی از جمله این افراد است که چند روز قبل در صفحه اینستاگرام خود، اظهارات یکی از اکانت‌های اصلی در تشویق مردم به اقدامات تروریستی و مسلحانه را باز نشر کرده که در آن مشخصا دستور حمله به خودروهای شخصی داده شده است.

کیان پیرفلک

واضح است که اینگونه اقدامات و اظهارنظرهای تحریک کننده، در شهرها و مناطق حساس چه تبعاتی دارد که قتل کودک 9 ماله تنها یک نمونه آن است.

پیشتر نیز گفته شد که کیان پیرفلک به همراه خانواده خود با «ماشین شخصی» در حال عبور از محل آشوب بودند که هدف تیراندازی قرار گرفتند.

کیان پیرفلک

تصویر خودرویی که کیان پیرفلک در آن مورد اصابت گلوله قرار گرفته است

این اکانت برانداز که علی کریمی اقدام به بازنشر پیام او کرده، پیش از این نیز با استقبال از قتل فجیع مامور نیروی انتظامی در کردستان، از آشوب‌گران خواسته بود تا اقدام به شناسایی مامورین انتظامی و برخورد مشابه با آنها کنند.

علی کریمی نیز که در جریان اغتشاشات اخیر، در استوری های خود اقدام به انتشار اخبار کذب کرده، یکی از اصلی‌ترین تحریک کنندگان برای آشوب در کشور است که پیش از این از ایران خارج و در امارات مستقر شد. علی کریمی پس از اخراج از امارات هم اکنون در کانادا به سر می‌برد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3kogpq